اولین جلسه توجیهی سند ملی توسعه و همکاری تعاون در سیستان و بلوچستان برگزار شد

اولین جلسه توجیهی سند ملی توسعه و همکاری تعاون در راستای اجرای تفاهم‌نامه مشترک فی‌مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری سیستان و بلوچستان در سالن کنفرانس معاونت برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مالکی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری نیز توجه به بخش تعاون و سند توسعه این بخش را زمینه‌ساز حضور حداکثری مردم در فعالیت‌ها و رویکردهای اقتصادی عنوان و اظهار کرد: در زمینهٔ تعاونی‌ها، باید مطالعات لازم بر روی آن‌ها انجام شود تا مشکلات و نیازهای حمایتی آن‌ها در استان شناسایی و برای آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: باید زمینه و زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری‌ و ایجاد فعالیت‌های اشتغال‌زا در استان را ایجاد کرد.

مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه که با اهدافی همچون گسترش عدالت در حمایت‌های دولتی با رویکرد تعاون از طریق توزیع عادلانه فرصت‌ها، منابع و امکانات با توسعه فرهنگ تعاون در بین آحاد جامعه و توسعه تشکل‌های اقتصادی و اجتماعی مردم‌نهاد و افزایش سطح اشتغال مولد با تأکید بر مالکیت و مدیریت نیروی کار واحدهای تعاونی برگزار شد، اظهار داشت: از تجمیع سرمایه‌های خرد و رسیدن به سرمایه‌های کلان توسط تعاونی‌ها می‌توان به‌عنوان یک فرصت یاد کرد.

وی  با ارائه آمار تعاونی‌های موجود در استان و بیان مزایای بخش تعاون در جهان و کشور گفت: تعاون به‌عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور و اقتصاد مردم پایه آن می‌تواند تحول را در عرصه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی به همراه داشته باشد.

جهاندیده افزود: از آنجایی که این مهم ریشه در باورها و اعتقادات مردم ما دارد، می‌تواند کارکردهای متفاوت و مختلفی برای آن متصور بود.

وی بابیان اینکه در قوانین و اسناد بالادستی به‌ویژه قانون اساسی در جهت تأکید و حمایت از بخش تعاون مشکلی نداریم، خواستار اهتمام و توجه بیشتر و عمومی بالأخص دستگاه‌های دولتی و اجرایی به این بخش شد.

در ادامه این جلسه دیگر اعضاء نیز به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹
کد خبر : ۴۹,۷۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید