بکارگماری بیش از 3 هزار نفر از جویندگان کار استان بوشهر

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از بکارگماری سه هزار و 870 نفر از جویندگان کار استان با معرفی مراکز کاریابی و مشاوره شغلی در سال 93 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ، سیامک وطن خواه در تشریح سیمای بازار کار استان (اطلاعات ثبت شده در سامانه بازار کار) گفت: بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در سال 93 تعداد 10 هزار و 467 نفر از جویندگان کار در دفاتر و مراکز کاریابی استان ثبت نام نموده اند که از این تعداد 68 درصد را مردان و 32 درصد را بانوان تشکیل می دهند. 

وی افزود: از نظر سطح تحصیلات 41 درصد از کارجویان فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشند و به لحاظ سنی 78 درصد کارجویان در گروههای سنی 15 تا 34 سال بوده اند .

وطن خواه تصریح کرد: 81 درصد از فرصت های شغلی اعلام شده به مراکز کاریابی در بخش خدمات، 18 درصد در بخش صنعت و یک درصد در بخش کشاورزی بوده است .

وی با اشاره به وضعیت مهارتی جویندگان کار ثبت نام شده گفت: از مجموع 10 هزار و 467 نفر ثبت نام شده 19 درصد دارای مهارت و 81 درصد فاقد مهارت بوده اند .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به ضرورت مهارت آموزی جویندگان کار تاکید کرد و این امر را در تسهیل دستیابی به شغل موثر دانست.

۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر |
کد خبر : ۴۹,۷۷۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید