مدیرکل تعاون، کار و رفاه خراسان رضوی خبر داد: آغاز نخستین مرحله طرح حمایت غذایی درسال 1394

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از آغاز نخستین مرحله طرح حمایت غذایی در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمود احمدی حمایت غذایی از اقشار آسیب‌پذیر را از برنامه های کاری دولت یازدهم دانست و گفت: نخستین مرحله طرح حمایت غذایی در سال 1394 آغاز شده و توزیع بسته حمایت غذایی در همان فروشگاههایی انجام می شود که در مراحل قبلی به این منظور فعال شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی تاکید کرد: مشمولین این مرحله از طرح حمایت غذایی فقط مستمری‌بگیران دائم کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند . بنابراین سایر اقشار و حتی سایر مددجویان این دو سازمان نیز مشمول طرح نیستند.

احمدی با اشاره به اینکه میزان اعتبار شارژ شده همانند مراحل قبلی در سال گذشته است، تصریح کرد: برای یک نفر 30 هزار تومان، 2 نفر 60 هزار تومان و برای سه نفر به بالا به ازای هر نفر 10 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان بر روی کارت بانکی متصل به شماره حساب یارانه های متعلق به سرپرست خانوار  اعتبار شارژ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: مددجویان می توانند با ارسال کدملی سرپرست خانوار بدون خط تیره و فاصله به شماره 5000499 و یا مراجعه به فروشگاه‌های توزیع و استفاده از کارت‌خوان از مشمولیت خود آگاهی یابند که روش اول به دلیل آسان بودن توصیه می شود.

احمدی در ادامه گفت: چنانچه فردی خود را دارای شرایط لازم می‌داند (مددجوی مستمری بگیر دایم کمیته امداد یا بهزیستی می باشد) اما کارت او شارژ نشده است،  ممکن است جزو یکی از دو  گروه زیر باشد:

1-به دلیل داشتن خودرو در خانوار ( دارندگان یک خودروی داخلی بالای مدل 1391 و یا یک خودروی خارجی بالای 2000 میلادی، یا  دارندگان دو خودرو یا بیشتر که مدل بالای 1380 یا بالای 1990 میلادی) .

2-ممکن است عدم کارت شارژ بدین معنی باشد که شماره ملی مددجو از طرف سازمانهای حمایتی اعلام نشده باشد که در این صورت باید مددجو با مراجعه به سازمان مربوطه (کمیته امداد امام خمینی «ره» یا سازمان بهزیستی)، پرونده خود را اصلاح کند تا سازمان‌های فوق اسامی این افراد را به صورت متمرکز به ستاد کشوری طرح در تهران اعلام نمایند.

محمود احمدی گفت: اگر فردی در زمان اجرای طرح یا مدتی قبل از آن اقدام به تغییر، تمدید یا ابطال کارت بانکی یارانه خود نموده است، لازم است با مراجعه به بانک، شماره کارت بانکی خود را از طریق سامانه بانکی در سامانه سازمان هدفمندسازی ثبت نماید و پس از یک ماه برای دریافت اقلام طرح حمایت غذایی اقدام نماید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در پایان تاکید نمود زمان کافی جهت دریافت بسته حمایت غذایی در نظر گرفته شده، بنابراین به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام در فروشگاهها نیازی نیست همه مددجویان در روزهای نخستین آغاز طرح  به فروشگاهها مراجعه نمایند.

۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸
کد خبر : ۴۹,۷۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید