مدیر کل تعاون، کار و رفاه زنجان مدل اقتصادی متناسب با استان را تشریح کرد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان گفت: در مدل اقتصادی متناسب با توسعه اقتصادی استان زنجان آنچه که بیشتر مورد توجه قرار گرفته محدودیت های مالی موجود در استان است که اغلب فعالیت ها و طرح های ارائه شده توسط دستگاههای اجرایی وابستگی شدیدی به تسهیلات بانکی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در دومین جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان گفت: با توجه به مصوبات پیشین این کارگروه  مباحث مبنایی و برنامه های عملیاتی حول محور مدل های اقتصادی متناسب با شرایط استان مستلزم تعامل و همکاری دستگاههای ذیمدخل در بخش خدمات در جهت توسعه بخش خدمات بوده و می بایست با حذف موانع و محدودیت های بی موردی که خلاف قانون نبوده و خللی بر ضوابط نرساند موجبات توسعه اقتصادی استان را رقم بزند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین در پاسخ به سوالی در مورد چگونگی مدل اقتصادی متناسب با شرایط استان زنجان گفت:  بر اساس موارد مطروحه در اتاق فکر خدمات و گردشگری که زیر نظر استانداری تشکیل شده، یک مدل متناسب با توسعه اقتصادی استان که بتوان بوسیله آن راهکار ها و اقداماتی در جهت بهبود شرایط اقتصادی استان عمل کرد، می بایست بتواند نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدات تحلیل و بررسی کرده و با احصاء موانع و مشکلات موجبات این توسعه را فراهم آورد.
غریوی ادامه داد: لیکن آنچه که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است محدودیت های مالی موجود در استان است که اغلب فعالیت ها و طرح های ارائه شده توسط دستگاههای اجرایی وابستگی شدیدی به تسهیلات بانکی دارد.
وی اظهار داشت: جهت تدوین این مدل لازم است دستگاههای اجرایی پیشنهاداتی ارائه دهند که کمترین وابستگی را به منابع بانکی داشته باشد.
غریوی تصریح کرد: وجه مشخصه مدل اقتصادی متناسب با توسعه اقتصادی استان زنجان عدم وابستگی طرح های اقتصادی به منابع بانکی است.

۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۳۷
کد خبر : ۴۹,۷۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید