تاکید استاندار خراسان رضوی بر لزوم استفاده از کالاهای داخلی در راستای رونق تولید و اشتغال پایدار

استاندار خراسان رضوی به همراه احمدی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران ستادی استان از سه واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی فناوریهای برتر مشهد بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، رشیدیان  استاندار خراسان رضوی به همراه احمدی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران ستادی استان از سه واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی فناوریهای برتر مشهد بازدید کردند .

طی این بازدید استاندار به اتفاق هیئت همراه از خطوط تولید این دو واحد صنعتی بازدید و از نزدیک با مدیران و کارگران دیدار و گفت وگو  کردند.

رشیدیان درحاشیه این بازدید اظهار داشت: لازمه کاهش آسیب پذیری واحدهای تولیدی همکاری دستگاه های اجرایی اعم از وابسته به نظام پولی و بازاریابی، برای رفع مشکلات و حفظ اشتغال آنهاست.

وی در بازدید از شرکت تولید قطعات خودرو  گفت: باید نسبت به حمایت از واحدهای قطعه سازی استان اقدام جدی صورت پذیرد و بتوانیم سهم خود را در تولید قطعه کشور تثبیت کنیم .

رشیدیان افزود: مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه باید با اراده نسبت به رفع مشکلات این واحدها و ایجاد ثروت در استان تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: با مصوبه جدید دولت در سال جاری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مجددا در استان احیا شده است؛ هر چند این ستاد سال گذشته در قالب ستاد سرمایه گذاری، با همکاری بخش خصوصی نسبت به رفع مشکلات تولیدکنندگان اقدامات مطلوبی انجام داد .

رشیدیان خاطرنشان کرد: در سال جاری  نیز با مصوبه جدید دولت و فعالیت دوباره ستاد تسهیل و کارگروه های زیر مجموعه آن و همچنین قانونی که اخیراً از سوی مجلس شورای اسلامی در همین راستا به تصویب رسیده، شرایط همکاری بین بخش دولتی و خصوصی تسهیل شده است .

استاندار خراسان رضوی در ادامه با حضور در کارخانه تولید منسوجات خانگی، ضمن شنیدن از جمله مسایل و مشکلات مدیران این واحد صنعتی در خصوص دریافت بهای کالای صادراتی این مجتمع از هتل های عراق در قالب نقل و انتقال ارز گفت: سازمان حج و زیارت براحتی می تواند در این قضیه ورود پیدا کرده و با تهاتر کالا، مشکل انتقال ارز را برطرف نماید .

وی افزود: این شرکت از مواد اولیه مناسب و فناوری بروز برای تولیدات خود بهره گرفته که صادرات مناسبی نیز به کشورهای همسایه داشته است .

استاندار خراسان رضوی در ادامه ضمن بازدید از یک واحد تولید لوله های انتقال آب، ازشرکت  آب و فاضلاب روستایی و جهاد کشاورزی استان خواست تا نسبت به پرداخت مطالبات خود به این شرکت در اسرع وقت اقدام کنند .

وی همچنین گفت: تبخیر آب یکی از مشکلات منابع آبی استان است و با توجه به مصارف بالای آب در حوزه کشاورزی و باغداری نیازمند استفاده از لوله های باکیفیت برای جلوگیری از تبخیر آب هستیم .

وی اظهار کرد: یقینا بکارگیری از لوله های پلی اتیلن از تبخیر آب ناشی از استفاده از روشهای سنتی در بخش کشاورزی و باغداری جلوگیری می کند

وی در ادامه اذعان داشت : برای حمایت از تولید داخلی باید اولویت دستگاه های اجرایی در مناقصات کشوری خرید تولیدات واحدهای استان باشد تا هم اشتغال در منطقه حفظ شود و هم به رونق تولید این کارخانجات کمک شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به مشکل تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی گفت: متاسفانه صندوق توسعه ملی در بحث پرداخت تسهیلات در سال گذشته به استان کمک نکرد لذا امسال باید مدیران بانک ها، برای دریافت تسهیلات و کمک به واحدهای تولیدی استان اقدام کنند .

وی افزود: سهم سپرده ها در بانک های رسمی افزایش مناسبی داشته است از این رو درصدد برآمدیم این سرمایه در بانک های استان به گردش درآمده تا ارزش افزوده ایجاد کند، لذا از این محل می توان مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را حل کرد .

رشیدیان خرید تولیدات داخلی را یک ضرورت برای آحاد مردم با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ذکر و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم حمایت مردم از برندهای داخلی تولیدات کارخانجات استان با شناسنامه های جعلی و برندهای خارجی در بازار عرضه می شود .

استاندار خراسان رضوی در پایان گفت : برای رونق تولیدات داخلی باید در مورد استفاده از تولیدات کارخانجات در جامعه فرهنگ سازی شود و اگر هر کالای تولیدی مشکل کیفیت داشت درصدد رفع آن اشکال و ارتقای کیفیت آن برآمد.
۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸
کد خبر : ۴۹,۸۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید