نشست بررسی راهکارهای جایگزینی نیروهای بومی در سایت های تکثیر میگو در هرمزگان برگزار شد

در نشستی با حضور "مهندس سلیمی" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و "محبی"مدیرکل شیلات استان و جمعی از مسوولان ذیربط، راهکارهای جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع خارجی در سایت های پرورش میگوی استان بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در این نشست مهندس سلیمی، به وجود تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته شیلات در استان اشاره کرد و گفت: علی رغم این تعداد فارغ التحصیل رشته شیلات، برای کسب مهارت نیاز به آموزش های کاربردی دارند که در خصوص آموزش آنها، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و شیلات استان می توانند اقدام کنند.

سلیمی اضافه کرد: کارفرمایان آن دسته از واحدهای تولیدی می توانند نیروهای مورد نیاز خود را جهت برنامه ریزی فراگیری آموزشهای لازم به شیلات هرمزگان معرفی نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر تشویق کارفرمایان به استفاده از جذب نیروی کار داخلی در سایت های پرورش میگو و لارو میگو تاکید واضافه کرد: استفاده از مشوق ها در این خصوص می تواند موثر باشد.

وی با بیان این که هدف، کمک به تولید و اشتغال استان است، بر بومی کردن دانش پرورش میگو در استان تاکید و همچنین خواستار تشکیل انجمن صنفی برای پرورش دهندگان میگو شد و گفت: تشکیل انجمن برای پیگیری مشکلات آنان کمک خوهد کرد.

وی گفت: از این تعداد، 9 کارگاه فعال هستند که در برخی از این سایتها نیروی بومی نیز مشغول بکار می باشند.

مدیرکل شیلات استان به فعالیت 13 کارگاه تکثیر میگو در استان اشاره کرد و افزود: پرورش دهندگان میگو تمایل به استفاده از نیروی کار خارجی دارند چرا که نیروی بومی ماهر در این زمینه کم است.

وی بیان کرد: به منظور استفاده از نیروهای داخلی در این سایتها باید کارفرمایان را مکلف کرد که از سال آینده اجازه به نیروی خارجی را ندهند و کارگاههای سایر استان ها هم این موضوع را رعایت کنند.

در این نشست مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در خصوص آموزش نیروهای بومی و جایگزینی آنان در سایت های پرورش میگو ضمن اعلام آمادگی برای ارائه آموزشهای تخصصی نقطه نظرات خود را بیان و پیشنهاداتی نیز ارائه نمودند.

۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۴۹,۸۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید