سرپرست مدیریت اشتغال و کارآفرینی زنجان: بخش خدمات ظرفیت و پتانسیل قابل توجهی در آفرینش مشاغل جدید دارد

سرپرست مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان زنجان در جلسه توسعه بخش خدمات اظهارداشت: بخش خدمات ظرفیت و پتانسیل قابل توجهی در آفرینش مشاغل جدید دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی با اشاره به سهم بخش خدمات در اشتغال استان گفت:‌ در استان زنجان با در نظر گرفتن شاخص بازار کار ،‌ سهم بخش خدمات در اشتغال  36/6 درصد است که در مقیاس کشوری این رقم 48/8 درصد است  . لذا باید در این زمینه اقدامات موثرتری صورت پذیرد چرا که استان زنجان از جهات مختلف واجد پتانسیل های مناسبی است که از جمله می توان به پتانسیل های گردشگری اشاره کرد .

وی تصریح کرد:‌ مقرر شده هر کدام از دستگاههای اجرایی ذیربط در حوزه تخصصی خود ، مشاغل جدید در بخش خدمات را ( جهت ساماندهی و شناسنامه دار نمودن ) شناسایی و در جلسه آتی ارائه فرمایند که ماحصل این امر ارائه نقشه راه و یک استراتژی مدون است که حاصل مشارکت و همفکری کارشناسان دستگاههای اجرایی است . همچنین برگزاری دوره های آموزشی بازار محور توسط سازمانهای آموزشی از جمله فنی و حرفه ای راهکارهای مهم است .

یوسفی درخاتمه به مبحث تسهیلات اشاره کرد و افزود :‌ از شبکه بانکی استان انتظار داریم زمینه حمایت از کارهای خدماتی را فراهم آورند و در این زمینه از سازمانهای مرکزی متبوع پیگیر تخصیص و حواله کرد اعتبارات در این راستا باشند.

 

 

۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۰۰
کد خبر : ۴۹,۸۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید