برگزاری نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد ترویج نماز و روزه برای شاغلین

نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد ترویج نماز و روزه برای شاغلین واحدهای صنعتی، در سالن تلاش اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در ابتدای این جلسه حبیب ا... کارگر،رئیس شورای قشر بسیج کارگری استان با تاکید بر ضرورت در صحنه بودن بسیج،گفت:شورای قشر کارگری با رویکرد بررسی مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی و با توجه خاص در حوزه های  صنعت،خدمات و فرهنگ سعی در هم افزایی بین جامعه کارگری و کارفرمایی استان دارد.

وی افزود:این شورا در توسعه اقداماتی چون تجهیز و اختصاص فضا برای ایجاد نمازخانه،لحاظ نمودن مشوق،تبلیغات محیطی،معرفی روحانیون به واحدهای صنعتی جهت ایراد سخنرانی های کاربردی پیشقدم بوده است.

در ادامه محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد بیان کرد: الزام نماز و توسعه فرهنگ این فریضه الهی در جامعه و حکومت اسلامی از واجبات و وظیفه ماست.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد ضمن اشاره به اینکه نتوانسته ایم درک درستی از فریضه نماز را به جوانان انتقال دهیم،افزود:باید شرایط و فضاهای مناسبی برای اقامه نماز در کارخانجات و سایر محیط های کاری در نظر گرفته شده و مشوق های مناسبی نیز در دستور برنامه ها قرار گیرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین علی حبیبیان ،مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: خوشبختانه مدیران،کارفرمایان و کارگران استان در پایبندی و فرهنگ سازی نماز همواره همراه هستند که باید از این همراهی در راستای  ایجاد فهم صحیح از اثرات نماز در جامعه بهره مند شد.

وی اظهار داشت:برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی برای کارگران و کارفرمایان نیازمند حضور اساتید برجسته و شیوه های انتقال معانی قابل درک است که بتواند این پایگاه های بزرگ را به منتقل کنندگان فرهنگ نماز در جامعه تبدیل نماید.

محمدپناه،جانشین دبیر احیا امر به معروف و نهی از منکر استان نیز عنوان کرد،تذکرات اگر به صورت غیر مستقیم بیان شود تاثیرگذاری بیشتری را نسبت به سایر روش ها دارد.

در پایان این نشست از تلاش ها و خدمات ارزنده سید حسین سالاری،مدیر اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ترویج و توسعه فرهنگ نماز تقدیر شد.

۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۰۴
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۴۹,۸۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید