14درصد تعاونی های زنجان را شرکت های تعاونی بانوان تشکیل می دهند

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 16 درصد تعاونی های فعال و 14 درصد کل تعاونی های این استان را شرکت های تعاونی بانوان تشکیل می دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی با بیان این مطلب افزود: تعداد تعاونی هایی که بیش از 70 درصد اعضای آن را بانوان تشکیل می دهند 575 واحد است که از این تعداد 436 واحد تعاونی فعال است.

وی اظهار کرد: بیشتر شرکت های تعاونی که با حضور بانوان شکل گرفته اند در بخش حمل و نقل، صنایع دستی، تولید پوشاک و کشاورزی فعالیت می کنند.

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تضمین خرید محصولات تولیدی تعاونی های زنان، حمایت های مادی و معنوی از فعالیت های تعاونی زنان، گسترش برنامه های حمایت کننده از تعاونی های زنان و تخصیص وام با بهره پایین به تعاون گران می تواند زمینه مناسبی برای افزایش حضور بانوان در بخش تعاون را فراهم کند.

دنیایی ادامه داد: با توجه به افزایش سطح تحصیلات دانشگاهی در میان بانوان باید با اتخاذ تدابیر لازم بیش از پیش از ظرفیت های علمی و عملی این قشر برای پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه استفاده کرد.

وی یادآورشد: شرکت های تعاونی را می توان از جمله تشکل های مردمی دانست که امکان یکپارچه کردن منابع انسانی، تجمیع سرمایه های کوچک، ایجاد اشتغال با شرایط سهل و آسان و در نتیجه بالا بردن توان اقتصادی و جلب مشارکت فعال افراد را فراهم می کند.

سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیر فعال محسوب می شود.

هفت درصد تعاونی های استان زنجان در بخش مسکن، 35 درصد در بخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعت و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و شش درصد در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده اند.
۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۴۹,۸۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید