نشست هماهنگی بازرسان کار در مشهد برگزار شد

مهندس احمدی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در نشست هماهنگی بازرسان کار مشهد که در سالن جلسات اداره مشهد برگزار شد مهمترین مسوولیت بازرسان کار را حفظ و صیانت از نیروی کار دانست و برآن تاکید نمود.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان ، مهندس احمدی در این نشست با تجلیل از تلاش بازرسان کار استان اظهار داشت : سلامت، سخت کوشی، تلاش، پاکدستی و تخصص مهمترین صفات بازرسان کار است .

وی اظهار داشت : این صفات در بازرسان کار بدلیل اظهار نظر صریح و شفاف که در حوادث ناشی از کار، دفاع از نظرات خود در مراجع مختلف و نظارت جدی بر حسن اجرای قوانین دارند بارز است و بازرسان ما با تمام توان و امکانات فنی و نظارتی موجود در تلاش هستند با نظارت کافی بر کارگاه‌ها و الزام کارفرمایان به رعایت مقررات ایمنی و حفاظت کار در پیشگیری از حوادث گام بردارند.

 مهندس احمدی از کاهش فوت شدگان حوادث ناشی از کار در سطح کارگاه های استان خبر داد و گفت: شمار کارگران فوت شده بر اثر حوادث ناشی از کار در این استان حدود یک درصد کاهش یافته است.

وی افزود: این امر به دلیل افزایش نظارت و رعایت بیشتر قوانین در کارگاهها و واحدهای تولیدی بوده است.

مهندس احمدی اظهار داشت : ارتقا بازرسی ها می تواند در کاهش حوادث نقش اساسی داشته و دیگر عاملی که در کاهش حوادث می تواند نقش آفرین باشد  تشکیل و دایر نمودن کمیته های حفاظت ایمنی است که خود به عنوان عامل بازدارنده در حوادث کار می باشد.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان همچنین بر بهینه سازی فعالیتها و وظایف از جمله نظارت دقیق و مستمر بر مسائل ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار ، نظارت بر اشتغال اتباع خارجی ، انجام بازرسی ها ی دوره ای ،مستند سازی بازرسی ها ، ارائه آمار دقیق و برنامه ریزی های تخصصی و آموزشی جهت پیشگیری از حوادث کار در استان از سوی بازرسان کار تاکید نمود .

۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۴
کد خبر : ۴۹,۸۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید