مدیرکل تعاون، کار و رفاه همدان: هدف دولت از توزیع بسته‌های حمایتی، مبارزه با فقر است

بسته حمایت غذایی دولت با سبد کالای عمومی متفاوت است چون هدف دولت از توزیع بسته‌های حمایتی، مبارزه با فقر است که در سیاست‌های ابلاغی سلامت رهبر معظم انقلاب ذکر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان همدان ، مهندس مسعود  اقلامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در بازدید از فروشگاه تعاونی مصرف فرهنگیان همدان، اتحادیه کارگران (امکان)، فروشگاه اتکا، فروشگاه  رفاه از نحوه توزیع اقلام طرح حمایت غذایی با هدف تسریع در تامین مایحتاج مددجویان و اقشار آسیب پذیر جامعه همراه با ارایه خدمات مطلوب تر توسط  فروشگاههای توزیع کننده اقلام این طرح  و چگونگی رفع مشکلات احتمالی  مواردی را  متذکر شد.

وی اظهار داشت: این برنامه مطابق مصوبه هیئت  دولت و به منظور حمایت غذایی از اقشار آسیب‌پذیر و برای مبارزه با فقر مطلق انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: بسته حمایت غذایی دولت با سبد کالای عمومی متفاوت است چون هدف دولت از توزیع بسته‌های حمایتی، مبارزه با فقر است که در سیاست‌های ابلاغی سلامت رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) هم ذکر شده است.
وی  با بیان این که از آنجایی که  مشمولان این طرح خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و اقشار آسیب پذیر جامعه هستند با تاکید بر تکریم توسط عاملین توزیع کننده،بیان کرد:  از جمله عدم کیفیت اقلام ، گران فروشی و ... را به عاملین توزیع اقلام متذکر شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان از کلیه مشمولین طرح درخواست کرد: ضمن مراجعه به نزدیک ترین فروشگاه یکی از مباشرین توزیع شامل: اتحادیه سراسری کارکنان دولت (اسکاد)،شرکت های  تعاونی مصرف فرهنگیان، فروشگاه های  اتکا، فروشگاه های رفاه و تعاونی های مصرف محلی در استان  نسبت به دریافت سهمیه تخصیصی خود اقدام نمایند.

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان همدان بیان داشت: در این مرحله گوشت قرمز، گوشت مرغ، برنج، روغن مایع، ماکارونی، تخم مرغ ،رب‌گوجه‌فرنگی لبنیات ،حبوبات  و خرما در بسته حمایت غذایی قرار داده شده که مشمولان می‌توانند از بین این اقلام تا سقف مصوب دولت اقدام به خرید کنند و هیچ عجله‌ای در این کار وجود ندارد.
اقلامی خاطرنشان کرد: افراد مشمول حمایت غذایی 4 ماه برای تحویل این بسته‌ها فرصت دارند، بنابراین بدون عجله می‌توانند این کار را انجام دهند.
وی اضافه کرد: طبق مصوبه دولت هر خانواده یک نفر 30 هزار تومان، خانوار دو نفر 60 هزار تومان و خانوارهای بیش از 2 نفر به ازای هر نفر اضافه‌تر 10 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان می‌توانند از این بسته‌های حمایتی استفاده کنند.

                                                                                                            

 

۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸
کد خبر : ۴۹,۸۹۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید