مدیرکل تعاون، کار و رفاه کرمانشاه: برای احیای وضعیت تعاونی­ ها از پیشنهاد و راهکارهای مناسب استقبال می کنیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در جلسه ­ای با حضور مدیرکل اداره آموزش و پرورش و کارشناسان بخش تعاون گفت: به منظور احیاء و بهبود وضعیت تعاونی­ های استان از هر راهکار و پیشنهادی استقبال می کنیم و هیچ تعصبی برای موضع گیری و نپذیرفتن انتقاد، پیشنهاد و راهکارها نداریم.

 به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه ، داود یاوری با اشاره به توانمندی بالقوه آموزش و پرورش عنوان کرد:  آموزش و پرورش به لحاظ کثرت کارکنان اعم از معلمان شاغل، بازنشسته و نیز دانش آموزان دارای پتانسیل فوق­ العاده ­ای برای عضوگیری و ایجاد تعاونی دارد. ازطرفی  هم   تشکیل تعاونی­ های دانش آموزی ضمن آشنا نمودن دانش آموزان که خیل عظیمی از جامعه را شکل می دهند می تواند ایشان را با فضای کسب و کار، کارآفرینی و مشاغل رو در رو کند و بتوانند با آگاهی کامل نسبت به آینده خود تصمیم بگیرند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ضمن توصیه قرآن کریم درخصوص تشکیل تعاونی و انجام امور درقالب تعاون ها  به تمامی افرادی که قصد ایجاد تعاونی دارند توصیه نمود: اعضای هیئت مدیره را به گونه ای انتخاب نمایند که از لحاظ تحصیلی و یا تجربی مرتبط ،با نوع فعالیت تعاونی اشنایی لازم را داشته باشند.

سلیمان محبی مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز ضمن استقبال از تشکیل تعاونی برای کارکنان و دانش آموزان گفت: اداره کل آموزش و پرورش با توجه به تعداد کثیر کارکنان و بویژه دانش آموزان نیازمند همکاری با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آموزش، ایجاد و ارتقای تعاونی و بخصوص فرهنگ تعاون برای ایجاد اشتغال و فعالیت در بین دانش آموزان است.
 این نشست در ادامه نشستهای مشترک داود یاوری مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  با دستگاههای اجرایی بمنظور استفاده از پتانسیل های موجود برای تشکیل تعاونی و ترغیب و مشارکت مردم در اقتصاد غیر دولتی  برگزار شد.

  در هفته گذشته نیز در همین خصوص یاوری دیداری با  رحیمی مدیرکل صتعت ،معدن و تجارت داشته است.

  تاکنون داود یاوری با بیش از 15 دستگاه اجرایی در استان کرمانشاه در زمینه تشکیل تعاونی ها و ترغیب  مردم برای سرمایه گذاری در بخش غیر دولتی  نشست هایی برگزار نموده است و امید آن می رود با به فعلیت در آمدن پتانسیل های موجود در دستگاههای اجرایی بتوان راهکار جدیدی برای ایجاد انگیزه در مردم در جهت تحول بخش دولتی ایجاد نمود.

۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۴۵
کد خبر : ۴۹,۹۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید