برگزاری دوره آموزشی شیوه های دعوت فزرندان به نماز در اداره کل تعاون،کار و رفاه یزد

دوره آموزشی شیوه های دعوت فزرندان به نماز در اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در این دوره آموزشی،مفاهیم تربیتی فرزندان،آسیب های اجتماعی،اهمیت و جایگاه نماز از دیدگاه قرآن و معصومین توضیح و روش های موثر در جذب فرزندان به فریضه الهی نماز ارائه شد.

در ابتدا حجت الاسلام و مسلمین محمودی،با تاکید بر دلایل خلقت انسان،گفت:ما همواره باید تربیت ویژگی های انسانی،اخلاقی و اجتماعی فرزندانمان را در گرو هدف والای رسیدن به جاودانگی حقیقی قرار دهیم.

وی تشریح کرد: با ایجاد الگوهای نامناسب و باورهای پنهان در جامعه، نسل جوان ما دچار از دست دادن قدرت تشخیص شده و به راحتی هر چیزی را به عنوان ارزش و الگو می پذیرد.

محمودی با اشاره به الگوی راستین اسلام، حضرت فاطمه الزهرا (س) ،اظهار داشت:حضرت فاطمه (س) نه تنها الگوی زنان بلکه الگوی تمام جهانیان است که  به عنوان جلوه  والای کرامت انسانی و اخلاق اسلامی  می تواند مسیر رسیدن به تعالی را برای افراد فراهم نماید.

وی در ادامه افزود: محبت به امام حسین (ع) و اقامه نماز دو اصل اساسی در واکسینه نمودن فرزندان ما نسبت به آسیب های اجتماعی است که نماز با کنترل هیجان های انسان او را در تصمیم گیری عاقلانه و رسیدن به زندگی بهتر یاری می کند.

وی تمدن و جامعه سازی را تنها در سایه نماز ممکن دانست و گفت:احترام و ارزش به شان نماز، بزرگ شمردن آن،ایجاد فضاهای مناسب برگزاری این فریضه ارزشمند،سبب ایجاد علاقه نوجوانان به نماز می شود.

۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۴۹,۹۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید