مدیرکل تعاون، کار و رفاه کرمانشاه خواستار شد: برون سپاری فعالیت های دولت به بخش خصوصی از طریق ایجاد تعاونی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: برون سپاری بسیاری از فعالیت های دولت به بخش خصوصی می تواند از طریق ایجاد تعاونی صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه ، داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در نشست با دکتر کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: با توجه به سیاست های  دولت درجهت برون سپاری خدمات به بخش خصوصی  و مشارکت مردم در امور اقتصادی می توان بسیاری از خدمات در دانشگاه علوم پزشکی را با تدوین راهکارهای مناسب در قالب تعاونی های ایجادی  بویژه در مراکز روستا ها و حاشیه شهرها و در راستای ارتقا سلامت عمومی به بخش خصوصی برون سپاری نمود.

وی با اشاره به نیاز هر اجتماع کوچک و بزرگ به رعایت بهداشت عمومی گفت: دانشگاه علوم پزشکی می تواند کلینیک هایی در قالب تعاونی بخصوص در مناطق روستایی به منظور کنترل، پیشگیری و درمان بخصوص در کنترل بیماری های مشترک انسان و دام ایجاد نماید.

یاوری ادامه داد: حمایت های خوبی به ویژه در ایجاد تعاونی ها در مناطق روستایی و مرزنشین در نظر گرفته شده و در همین راستا کارشناسان بخش تعاون در اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آمادگی کامل دارند از آموزش و ترویج تا مشاوره جهت تشکیل تعاونی و نیز نظارت و برقراری حمایت های دولتی در خدمت کسانی باشند که نسبت به تشکیل تعاونی علاقمند هستند. ایجاد فرهنگ تعاون و انجام کار  بصورت گروهی از اولویت­های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است ودر این راستا کمک های مالی خوبی تعریف شده ، ضمن اینکه اعضا نیز  باید به منظور موفقیت هرچه بیشتر با آگاهی، شناخت، مرتبط بودن رشته تحصیلی و همت و پشتکار در ایجاد تعاون گام بردارند.

دکتر کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز ضمن اعلام آمادگی در زمینه ایجاد تعاونی در بخشهای مختلف گفت: قصد آن داریم تا با تعامل و همکاری دوسویه از تعاونی ها بهترین استفاده را برای ارتقای سطح سلامت و آرامش جامعه فراهم سازیم و تعاونی های غیر فعال گذشته را با تجربه ای که از گذشته داریم با توان بالا احیا نماییم.

داود یاوری همچنین به همراه مدیر و تنی چند از کارشناسان حوزه تعاون به دیدار منصوری مدیر کل جهاد کشاورزی رفته و در خصوص توسعه تعاونی ها و تشکیل تعاونی های جدید و تدوین راهکارهای انگیزشی برای مشارکت بیشتر مردم در بخش غیر دولتی توافقاتی بین دو دستگاه حاصل شد.

 
۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸
کد خبر : ۴۹,۹۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید