همایش بهبود یافتگان معضل اعتیاد و خانواده های آنان در زنجان برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: همایش بهبودیافتگان معضل اعتیاد و خانواده های آنان به مناسبت فرا رسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر با همکاری دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و شهرداری زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی به عنوان یکی از سخنرانان همایش، ضمن تشریح برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال و کارآفرینی به تبیین سیاستهای کارگروه اشتغال استان در سال جاری و رویکرد اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این حوزه  پرداخت و اعلام کرد: درسال جاری از واحدهای مشکل دار در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید حمایت جدی به عمل خواهد آمد و تسهیلات یارانه ای برای واحدهای نیروبر که در سال 94 به بهره برداری خواهند رسید، پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به توسعه بخش خدمات و گردشگری در استان و ظرفیت های موجود، بخش خدمات را به لحاظ اشتغال زایی یک بخش دارای ظرفیت دانست که با اعطای تسهیلات کم بهره و با سرمایه اندک می توان فرصتهای شغلی جدید را در سریعترین زمان ممکن ایجاد نمود .

غریوی با اشاره به اینکه تعاون به عنوان یک بخش اقتصادی مورد اعتماد مردم می تواند فرصتهای شغلی پایدار و جدیدی را ایجاد نماید؛ توسعه بخش تعاون و تحرک در این بخش را موجب رونق اشتغال و خلق فرصت های شغلی جدید اعلام نمود که برای نیل به این هدف همکاری و همراهی سایر دستگاههای اجرایی یک ضرورت انکار ناپذیر محسوب می گردد .

این مقام مسئول در این همایش پیشنهاد کرد به لحاظ عدم رغبت برخی از کارفرمایان برای به کارگیری بهبود یافتگان ، میتوان بهبود یافتگان را از طریق مهارت آموزی توانمند نموده و برای آنها اشتغال ایجاد نمود . و یا در غالب شرکتهای تعاونی سازماندهی و مورد حمایتهای قانونی بخش تعاون قرار داده و از این رهگذر موجبات اشتغال بهبودیافتگان را در جامعه فراهم و از بازگشت مجدد آنها به دامن اعتیاد جلوگیری نمود .

۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰
کد خبر : ۴۹,۹۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید