مدیرکل تعاون، کار و رفاه سیستان و بلوچستان: وجود محیط‌های کاری پاک یکی از مؤلفه‌های نظام بهره‌وری است

سومین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مرعشی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان به میزبانی اداره کل بهزیستی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه پر خیروبرکت رمضان اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان یک وزارتخانه اجتماعی به ارائه خدمت به جامعه هدف خود در سطوح مختلف آحاد جامعه می‌پردازد که این امر باعث شده، بسیاری از فعالیت‌های این وزارتخانه با سایر نهادهای اجتماعی ازجمله ستاد مبارزه با مواد مخدر اشتراک موضوعی داشته باشد.

جهاندیده صیانت از نیروی کار را یکی از وظایف مهم وزارتخانه متبوع برشمرد و افزود: وجود محیط‌های کاری پاک یکی از مؤلفه‌های اساسی در بالا بردن نظام بهره‌وری در این حوزه است و مصرف مواد مخدر در این محیط نه‌تنها باعث بروز عوارض ناخوشایندی بر سلامت زندگی کارگر دارد بلکه باعث ایجاد مشکلاتی مانند کاهش عملکرد شغلی، حوادث کار و ... برای واحد کارگری می‌گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان توجه به اجرای برنامه‌های پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر در کنار برنامه‌های درمان را یک راهکار در جهت جلوگیری از آسیب‌ها در حوزه کار عنوان کرد و گفت: این امر مستلزم ایجاد آگاهی در جامعه هدف (کارگران و کارفرمایان) است.

وی با اعلام اینکه، شورای مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان آماده همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر درزمینهٔ کاهش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: مبارزه با اعتیاد نیاز به همکاری و همدلی تمام دستگاه‌های متولی امر در سطح استان دارد.

در ادامه این جلسه دبیر شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و مدیران دیگر دستگاه‌های تابعه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۲
کد خبر : ۴۹,۹۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید