جلسه کارگروه ارتقای ایمنی در کارگاه های ساختمانی یزد برگزار شد

جلسه کارگروه ارتقای ایمنی کارگاههای ساختمانی در محل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد تشکیل شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، علی شیخی مدیر روابط کار،اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از حضور جمع حاضر به تشریح مشکلات و معضلات موجود در بحث ایمنی کارگاه های ساختمانی و آمار حوادث آن در سطح کشور پرداخت.

وی بزرگترین دغدغه حوزه کاری روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت روحی و روانی کارگران بیان و سپس برنامه های بلند مدت وزارت متبوع را در راستای کاهش حوادث و تلفات ناشی از نقص ایمنی در کارگاه های ساختمانی تشریح کرد.

وی تعامل کلیه بخش های وظیفه مدار در حوزه ساخت و ساز را در قالب کارگروه تخصصی ارتقا و نظارت بر ایمنی کارگاه های ساختمانی ، گامی در جهت هم افزایی به منظور رسیدگی به موارد ایمنی عنوان کرد.

در این جلسه تاکید شد، صاحبان کار و کارفرمایان بر اساس آیین نامه ایمنی پیمانکاری مصوب شورای عالی حفاظت فنی می بایست با مجریان و پیمانکارانی  قرارداد انعقاد نمایند که دارای گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاری صادره از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هاست و  سپس در پایان این جلسه مقرر شد کارگاهها ساختمانی بزرگ استان در اولویت بازرسی و نظارت قرار گیرند.

۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۲۳
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۴۹,۹۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید