مدیرکل تعاون،کار و رفاه خراسان رضوی: اجرای موفق اقتصاد مقاومتی در گروی تقویت اقتصاد تعاونی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: اجرای موفق و بهتر اقتصاد مقاومتی در گروی حمایت و تقویت اقتصاد بخش تعاونی است چراکه اقتصاد تعاونی با حضور مردم شکل می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مهندس محمود احمدی ضمن تاکید بر لزوم تبیین جایگاه تعاون در اقتصاد کشور اظهارکرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون را با جدیت دنبال می کنیم و اعتقاد داریم ارتقاء دانش و توانمندی مدیران و اعضاء تعاونیها می تواند اثر بسزایی در تقویت و توسعه این بخش ایفا نماید که این مهم تنها از طریق آموزش محقق خواهد شد . ارائه آموزش های مرتبط و متناسب با سرفصلها و مباحث  تعاون می تواندموجب ارتقاء دانش تعاونگران شده و از این طریق بسترهای رشد و شکوفایی این بخش را که نقش بزرگ و غیر قابل انکاری در توسعه اقتصادی دارد پدید آورد .

 مهندس احمدی افزود: در نگاه اندیشمندان و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تعاون از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به مجموعه وسیع و عظیم ظرفیت‌ها در سخت‌افزارها و نرم افزارها در بخش تعاون، فرهنگ مطلوب تاریخی و مذهبی در خصوص تعاون و ارزش‌های بی‌بدیل آن، چارچوب تعاون یک قالب بسیار مناسب برای فعالیت فعالان اقتصادی است.

مهندس احمدی بیان کرد: فعالیت تعاونی‌های  استان در بخش تولید و ارائه خدمات ارزان‌تر و رقابتی‌تر از سایر بخش‌ها است. امروز در کشورهای با نظام سرمایه‌داری اقبال وسیعی به تعاون وجود دارد و آن‌ها با شدت و قوت در گسترش تعاونی‌ها در حال تلاش هستند.

وی افزود: بخش عظیمی از اقتصاد کشورهای سرمایه‌داری را اقتصاد بخش تعاون تشکیل می‌دهد و باید برای گسترش فرهنگ تعاون و دمیدن روح تعاون در فعالیت‌های اقتصادی و گروه‌های مختلف فعالان اقتصادی در استان تلاشی بی‌بدیل انجام شود. 

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاون گفت: تعاون طرح‌هایی به عنوان یک جایگاه قانونی و ارکان اقتصادی در قانون اساسی پیش‌بینی شده‌اند.

مهندس احمدی  تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به تعاون و تعاونی توجه ویژه داشت و از سرمایه‌های خرد مردم در ایجاد تعاونی استفاده کرد.

وی ادامه داد: تعاونی‌ها باید در قالب اتحادیه‌ها، پیگیر فعالیت‌های خود باشند و بخش دولتی وظیفه آموزش و پشتیبانی را برعهده دارد و اگر اتحادیه‌های تعاونی با کمک دولت در حمایت از بخش تعاون فعالیت کنند، اثرگذارتر خواهند بود.

مهندس احمدی گفت: نظام اسلامی ایران در معرض تهاجم جبهه کفر و الحاد است و در حال حاضر دشمنان به بنیه‌های اقتصادی ایران نیز هجمه برده‌اند و لذا باید با تقویت اقتصاد بخش تعاون، دسیسه‌های دشمنان را ناکام بگذاریم.

۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۹
کد خبر : ۴۹,۹۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید