مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان خبر داد: امضای تفاهم نامه سه جانبه طرح توسعه مشاغل سبز

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان از امضای تفاهم نامه سه جانبه بین ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای و حفاظت محیط زیست استان اصفهان همزمان با هفته محیط زیست خبر داد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان ، غلامعلی قادری با اشاره به اینکه این تفاهم نامه در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک ملی بین وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی وسازمان حفاظت محیط زیست کشور درسال 94 است گفت: طرح توسعه مشاغل سبز در برنامه ریزی کلان اقتصادی موجب افزایش میزان پایداری اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی می شود. 

وی شناسایی و توسعه مشاغل سبز در استان از طریق ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و به کارگیری راهکارهای ترغیبی و پیاده سازی الزامات زیست محیطی را از اهداف این تفاهم نامه بیان کرد.
قادری افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این تفاهم نامه10 بند از اقدامات مهم جهت توسعه مشاغل سبز در استان را متعهد شده است.
وی همچنین گفت: تشکیل بانک های اطلاعاتی کارآفرینان، کارفرمایان، مخترعان، نوآوران و متقاضیان مشاغل سبز، تهیه پایگاه اطلاع رسانی مشاغل سبز استان و تشویق تشکل های تعاونی، کارگری و کارفرمایی به انجام امور مرتبط با حفاظت محیط زیست و مشاغل سبز را از جمله تعهدات این اداره کل عنوان کرد.
قادری در خصوص حمایت های مالی در زمینه ترویج مشاغل و کارآفرینی سبز گفت: پیگیری جلب حمایت های مالی از مرکز و استان و تخصیص بخشی از ظرفیت اعطای تسهیلات مرتبط با اشتغال از طریق بانک های عامل به ویژه صندوق کار آفرینی امید به موضوع اشتغال و کارآفرینی سبز نیز از تعهدات اداره کل در این حوزه است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دو رکن آموزش و تشویق در فرهنگ سازی مشاغل سبز افزود: معرفی مدیران جامعه کار، تولید و تعاون جهت حضور در دوره های آموزشی مرتبط با مشاغل سبز و معرفی واحدهای واجد شرایط به منظور تقدیر از فعالیت های زیست محیطی از وظایف این اداره کل در اجرای تفاهم نامه است.
وی در ادامه گفت: اداره آموزش فنی و حرفه ای و سازمان حفاظت محیط زیست استان در این تفاهم نامه نیز مسئولیت هایی متعهد شده اند.


۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۴۹,۹۷۰
کلیدواژه ها: طرح توسعه مشاغل سبز در تفاهمنامه سه جانبه ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای و حفاظت محیط زیست استان اصفهان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید