مدیرکل تعاون، کار و رفاه بوشهر: تعاون نیاز به فرهنگ سازی بیشتری دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تعاون حوزه بسیار مهمی است که نیاز به فرهنگ سازی بیشتری دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر حمید رضا پناه در نشستی که به منظور بررسی مسایل و برنامه های بخش تعاون برگزار شد با اشاره به این که تعاون بستر اقتصادی کشور محسوب می شود، گفت: اگر شعار ما این است که از سرمایه های کوچک شروع کنیم باید این شعار با فرهنگ سازی صحیح تحقق یابد.

وی با تاکید بر این که استان بوشهر از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است، افزود: اگر از این ظرفیت ها در بخش تعاونی استفاده کنیم می توانیم شغل بیشتری ایجاد کنیم و اگر شغل ایجاد شد و بیکاری کاهش پید اکرد جرم نیز از بین می رود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارت بسیار بزرگ است که در حوزه هایی نظیر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و قضایی فعالیت می کند و مرتبط با بیشتر دستگاههای اجرایی است که ما باید از این ارتباط در تحقق اهداف سازمان استفاده کنیم.

پناه تصریح کرد: مهمترین کاری که در حوزه تعاون می توان انجام داد و به نتیجه رسید انجام تحقیقات گسترده در این بخش است و با توجه به این که بخش تعاون در بیشتر کشورهای جهان به عنوان یک حوزه بسیار مهم و اثر گذار محسوب می شود، این امر می تواند به تقویت آن در کشورمان منجر شود.

وی نیروهای این بخش را نیروهای توانمندی خواند که بیشترین تلاش خود را در بسترسازی و تقویت بیشتر بخش تعاون کشور بکار می گیرند.

حمیدرضا پناه برگزاری جشنواره تعاونی های برتر را یک اقدام بسیار بزرگ و پسندیده برای شناسایی تعاونی های برتر دانست و افزود: با انتخاب برترین ها می توانیم جوانان را به تشکیل شرکت های تعاونی با سرمایه اندک تشویق کنیم که این امر نیز نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مهلت ثبت نام در این جشنواره را تا پایان روز چهاردهم تیرماه سال جاری اعلام کرد.

۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر |
کد خبر : ۴۹,۹۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید