۱۰۰ نیروی متخصص خوزستانی به عراق اعزام می‌شوند

قائم‌مقام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: به‌زودی ۱۰۰ نیروی متخصص خوزستانی برای کار به کشور عراق اعزام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، رضا میرانی با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه بین خوزستان و استان بصره عراق قرار است یک هزار نفر نیروی کار فنی برای اشتغال به استان بصره اعزام شوند که در مرحله نخست به‌زودی ۱۰۰ نفر نیروی متخصص فنی از خوزستان به استان بصره اعزام خواهند شد.

وی افزود: تاکنون شش نیروی خوزستانی به کشور عراق اعزام ‌شده است. در این زمان این روند به دلیل مشکلاتی که برای سرکنسولگری ما در کشور عراق به وجود آمده، متوقف‌شده است.
قائم‌مقام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: این مساله از سوی مقامات دو کشور در حال پیگیری است به‌زودی مشکلات موجود رفع خواهند شد.

او اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه، عده ای از نیروهای عراقی نیز توسط آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای خوزستان آموزش‌های فنی و تخصصی لازم را خواهند دید.

میرانی با بیان این که استان بصره در این مقطع از زمان محل امن و مناسبی برای اعزام نیروست، گفت: خوشبختانه در این استان هیچ‌گونه مشکلی از بابت جنگ و سایر مشکلاتی که کشور عراق با آن درگیر است، وجود ندارد. در همین زمان بسیاری از شرکت‌ها و تعاونی‌های خوزستانی نیز در این استان عراقی در حال فعالیت هستند.

قائم مقام اداره کل تعاون، کار و رفاه خوزستان تصریح کرد: اعزام نیرو از سوی اداره کار و تعاون خوزستان صرفه اقتصادی ندارد اما این عمل آمار اشتغال در استان را افزایش و برای خود افراد اعزام‌شده نیز درآمد مناسبی دارد.
وی تاکید کرد: بسیاری از کشورهای اروپایی ارزآوری خود را از طریق اعزام نیروهای انسانی متخصص کسب می‌کنند.

۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+مهر |
کد خبر : ۴۹,۹۹۵
کلیدواژه ها: نیروی متخصص+ خوزستان+عراق+استان بصره+رضا میرانی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید