مدیرکل تعاون، کار و رفاه قم: بکارگیری اتباع خارجی بدون داشتن پروانه اشتغال جرم است

بکارگیری اتباع خارجی بدون داشتن پروانه اشتغال جرم است و کارفرمایان نباید از کارگران خارجی فاقد پروانه اشتغال استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم نصرالله بازوند مدیرکل گفت: در اجرای مواد 120 الی 129 و ماده  181 قانون کار، گشت های مشترک برخورد با اشتغال اتباع خارجی غیر مجاز از تمامی فعالیت هایی که احتمال اشتغال اتباع بیگانه در آن متصور باشد را بازرسی می نمایند.

وی افزود : در صورتی که کارفرمایان کارگرانی را که دارای پروانه کار نباشند استخدام کنند به استناد بند ج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب27/11/1380 در مرحله اول حداقل پنج برابر دستمزد کارگر ، معادل روزانه 375/187/1 ریال مجازات نقدی و در صورت تکرار روزانه تا 10 برابر دستمزد  به مبلغ 750/374/2ریال جریمه و در صورت عدم تمکین از قانون و پرداخت جریمه به استناد ماده 181 قانون کار محکوم به حبس از 91 تا 180 روز خواهندشد.

وی در ادامه افزود: 18 دفتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان قم به کلیه اتباع خارجی مجاز و کارفرمایان متقاضی کارگر مجاز خارجی خدمات ارائه می دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به حوادث کار برای اتباع خارجی که دارای پروانه کار هستند ، گفت : این افراد در صورتی که در کار دچار حادثه شوند با آنها به شکل قانونمند برخورد خواهد شد اما افاغنه ای که دارای پروانه اشتغال نباشند، هیچگونه خسارتی به آنها و یا خانواده های آنها تعلق نخواهد گرفت.

۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۲۸
کد خبر : ۵۰,۰۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید