مدیر کل تعاون، کار و رفاه اصفهان: دفاع از حقوق قانونی کارگران از مهمترین وظایفمان در شرایط کنونی است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در مراسم های جداگانه با اعضاء شورای مرکزی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار و شورای مرکزی جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان دیدار و از نزدیک با نظرات آنان آگاه شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان، غلامعلی قادری در این دیدارها ضمن تبیین رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه هرچه بیشتر به سه جانبه گرایی  و نهادهای مردم نهاد را به عنوان رویکردی تسهیل کننده در رسیدن به توسعه برشمرد و تأکید کرد: در استان اصفهان نیز با همین شیوه حرکت می کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های استان اصفهان در ابعاد مختلف، جایگاه استان اصفهان را به عنوان صنعتی ترین استان کشور در تحولات کارگری کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: به همین نسبت انتظارات و توقع ها هم از این استان بالاست.
قادری کسب جایگاه و کرسی های لازم در تشکل های کشور را با اهمیت برشمرد و تصریح کرد: برای کسب این هدف باید با تعامل، برنامه ریزی، انسجام و یکپارچگی و استفاده از نیروهای نخبه کارگری به این جایگاه ها دست یافت.
وی کاهش تشکل های کارگری را زیبنده استان اصفهان ندانست و گسترش کمی و کیفی تشکل ها را از برنامه های راهبردی اداره کل در سال جاری بیان کرد. 
قادری افزود: ارائه عملکرد مطلوب توسط تشکل ها همراه با فرهنگ سازی لازم در بین جامعه کارفرمائی از جمله راهکارهای گسترش تشکل ها در استان اصفهان است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با تشریح تفاوت های جامعه کارگری امروز با گذشته؛ دانش، بینش و افزایش مهارت های ارتباطی و اجتماعی را از جمله شاخص های این تفاوت عنوان کرد و افزود: باید برای این جامعه که متناسب با رشد فناوری از قدرت تحلیل و درک بیشتری برخوردار شده است برنامه ریزی کنیم.
این مقام مسئول خدمت به جامعه کارگری را افتخار بزرگی دانست که توفیق آن به هرکس داده نمی شود و به تشکل های کارگری دوستدار انقلاب، نظام و حاکمیت توصیه کرد: با همدلی و همزبانی برای حفظ منافع کارگران که امروز با حفظ آرامش در سنگر کار و تولید فعالیت می کنند تلاش نمایند.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان حفظ اشتغال موجود را از مهمترین برنامه های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و تأکید کرد: دفاع از حقوق قانونی کارگران را از مهمترین وظایف خود در شرایط موجود می دانیم.
وی گسترش چتر نظارتی را از دیگر برنامه های این اداره کل اعلام کرد و گفت: نقش تشکل های کارگری و کار فرمائی در این فرایند مؤثر خواهد بود.
در این دیدارها نمایندگان کارگران در خصوص انتخابات کانون بازنشستگان، صندوق بازنشستگان فولاد، ضرورت آموزش قوانین مرتبط با کارگران، مشاغل سخت وزیان آور، ضرورت توجه بیشتر به بازرسی های فنی و ایمنی از واحدهای اقتصادی، توجه بیشتر به ورزش کارگری، اجرای قانون الزام درمان در استان اصفهان بیان کردند.

۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۵۰,۰۵۱
کلیدواژه ها: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در مراسم های جداگانه با اعضاء شورای مرکزی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار و شورای مرکزی جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان دیدار و از نزدیک از نظرات آنا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید