نماینده شریف میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس: وزارت تعاون ،کار و رفاه موثرترین نهاد در تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم میاندوآب شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موثر ترین نهاد در تحقق اقتصاد مقاومتی شعار سال اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی  استان حجت الاسلام دکتر بیگی در این دیدار که در محل دفتر مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  استان برگزار شد ضمن تقدیر از تلاش های ارزشمند مجموعه  تعاون ،کار ور فاه اجتماعی  استان در راستای ایجاد اشتغال و بهره گیری از پتانسل های  استان  افزود: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در  استان  همراه با مجموعه های تابعه نبض  اقتصاد جامعه هستند .

وی با اشاره به اهمیت امر تعاون از منظر قرآن گفت:  با احیای تعاونی ها و بهره گیری از سرمایه های مادی و  انسانی مردم می توان گام های موثری در جهت ایجاد همدلی و همزبانی  بین مردم ومسئولان  و تحقق شعار سال برداشت.

دکتر بیگی از آمادگی نمایندگان مردم استان در مجلس جهت حمایت از مجموعه تعاون ،کار ور فاه اجتماعی  در جهت رونق اشتغال اقتصاد و  تعاون در استان خبر داد.

 مهندس نقی زاده مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این دیدار با آرزوی قبولی طاعات و عبادات  و ضمن تقدیر از حضور حجت الاسلام بیگی در محل اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی  استان ، گزارشی از عملکرد مجموعه خود ارائه کرد و گفت: هم اکنون اصلی ترین دغدغه این مجموعه ایجاد اشتغال برای  فارغ التحصیلان استان می باشد که متاسفانه  بالای 18 درصد نرخ بیکاری  استان  متعلق به فارغ التحصیلان می باشد.
   وی با اشاره به اینکه عمده  مشکل فارغ التحصیلان اشتغال می باشد از طریق  ایجاد تعاونیها برطرف می شود  از تشکیل تعاونی فارغ التحصیلان کشاورزی و در دست اقدام بودن تشکیل تعاونی فارغ التحصیلان معدن وتعاونی توریسم  در استان خبر داد.

مهندس نقی زاده با اشاره به اقدامات خوب این اداره در حوزه اشتغال از ایجاد کانون کار آفرینی  و تشکیل  انجمن صنفی کار یابیهای غیر دولتی در  استان با هدف دسترسی به بنگاه های اقتصادی غیر دولتی سراسر  استان خبر داد .
۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۵۰,۰۹۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید