مدیرکل تعاون سیستان و بلوچستان: استفاده از افراد خبره و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور مبدل شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از افراد خبره و صاحب‌نظر و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور مبدل شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، با توجه به جلسات راهبری توسعه بخش تعاون جنوب شرق و تصمیمات اتخاذشده، جلسه‌ای با حضور مدیران اتاق تعاون استان در محل دفتر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد و طرح جایگاه اتاق تعاون مورد بررسی قرار گرفت.
مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه بابیان راهکارهای عملی فعالیت اتاق تعاون در ارتباط با اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها اظهار داشت: اتاق تعاون با جایگاه ممتازی که دارد به‌عنوان اتاق فکر، اتاق برنامه‌ریزی و اتاق فرمان بخش تعاون به شمار می‌رود و لازم است هر نقشی که برای اتاق بازرگانی در قوانین لحاظ شده، همان نقش برای اتاق تعاون در نظر گرفته است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه با دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه آزاد اسلامی، هدف از انعقاد چنین تفاهم‌نامه‌هایی را استفاده از ظرفیت علمی استان جهت آسیب‌شناسی حوزه تعاون و کارآفرینی و برنامه‌ریزی عملی جهت تقویت این بخش و اثرگذاری آن در اقتصاد استان عنوان کرد و افزود: استفاده از افراد خبره و صاحب‌نظر و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور در بخش تعاون مبدل شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به انجام مقدمات تهیه سند توسعه بخش تعاون استان که در اولین جلسه ستاد عالی توسعه تعاون استان مصوب گردید، مشارکت اتاق تعاون و استفاده از نظریات نخبگان این بخش را جهت تدوین سند اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد.
جهاندیده بابیان اینکه برخی از تعاونی‌های مزیت دار استان مانند تعاونی مرزنشینان و صید و صیادی که به‌عنوان یک شناسه و ظرفیت برای استان محسوب می‌شوند، خواستار تقویت و رفع مشکل بیشتر این تعاونی‌ها در سطح استان شد و افزود: اتاق تعاون در این زمینه می‌تواند تأثیرگذار باشد.
ایشان مؤلفه هایی نظیر تجاری‌سازی، برنامه‌سازی و برخورداری از نظام بهره‌وری در تعاونی‌ها را عناصر مهم در کارایی و اثربخشی تعاون در کنار هفت راهبرد تحول این بخش عنوان کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱
کد خبر : ۵۰,۱۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید