مدیرکل تعاون کرمانشاه بر ایجاد تعاونی در بخش کاشت و برداشت گونه های گیاهان دارویی تاکید کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی و تولید و تبدیل اسانس به مواد با ارزش تر در بهبود وضعیت اشتغال استان موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه نشست های مشترک داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه ، با دستگاههای اجرایی استان به منظور ایجاد تعامل و جلب همکاری ایشان جهت توسعه بخش تعاون و استفاده از پتانسیل های موجود سایر دستگاهها در رابطه با جلب مشارکت مردم برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی که تعاون از اولویت های آن می باشد و در راستای تفاهم نامه ای که در سال گذشته با بسیج سازندگی منعقد شده است جلسه مشترکی با حضور مسئولان بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و دانشگاه علمی و کاربردی  برگزار شد.

در این نشست در خصوص گونه های گیاهان دارویی شناسایی شده در استان و نیز گیاهان اولویت دار جهت کشت و همچنین لزوم بررسی و تدوین راهکار مناسب برای توسعه کشت گیاهان دارویی و جلوگیری از دوباره کاری بحث و گفت وگو شد.

 داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه ، ضمن تاکید بر ایجاد تعاونی در بخش کاشت و برداشت گونه های گیاهان دارویی و تولید و تبدیل اسانس گیاهان دارویی به مواد با ارزش تر و نیز جلوگیری از خام فروشی اسانس ها از هرگونه پیشنهاد که منتج به تحول در این بخش اقتصادی شود استقبال کرد.

 اعضا این نشست بعد از اعلام آملادگی یاوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تشکیل تشکل های تعاونی در خصوص گیاهان دارویی در سطح استان و همکاری این اداره کل با سایر دستگاهها و نهادها برای بهبود نقش تعاونی ها در توسعه کشور ، از سرمایه گذاری در توسعه گیاهان دارویی استقبال کرد و آمادگی کامل خود را اعلام کردند. 

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۵
کد خبر : ۵۰,۱۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید