مدیرکل تعاون،کار و رفاه خراسان رضوی از افزایش میزان صادرات تعاونی ها در این استان خبر داد

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: صادرات تعاونیهای این استان طی سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 297 درصد افزایش یافته است.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی ، مهندس احمدی گفت:ارزش صادرات تعاونی های مرزنشین و سایر تعاونیهای فعال در حوزه صادرات خراسان رضوی را طی این مدت 12 میلیون و 343 هزار دلار اعلام و بیان کرد: این در حالی است که میزان صادرات تعاونیها در مدت مشابه پارسال تنها چهار میلیون و 187 هزار دلار بوده است.

وی افزود: اقلام کشاورزی و صنایع غذایی بیشترین کالاهای صادراتی بودند و در کنار آنها مصالح ساختمانی، لوازم خانگی و اداری، صنایع شیمیایی، نساجی، پوشاک و صنایع وابسته، چرم و مصنوعات چرمی، فلزات و صنایع وابسته، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی توسط شرکتهای تعاونی خراسان رضوی بیشتر از مرزهای دوغارون و سرخس به ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان، قرقیزستان و عراق صادر شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی  ادامه داد: تعاونیهای مرزنشین این استان پارسال نیز 93 میلیون و 968 هزار و 745 دلار صادرات داشتند.

وی گفت: هم اکنون 23 شرکت تعاونی مرزنشین در خراسان رضوی مجوز فعالیت دارند که 22 شرکت از این تعداد فعال است.

رجایی افزود: در مجموع 493 هزار و 103 نفر در خراسان رضوی عضو تعاونیهای مرزنشین هستند.

وی ادامه داد: تعاونیها در خراسان رضوی برای 611 نفر اشتغالزایی کرده و سرمایه این تعداد شرکت تعاونی حدود 584 میلیارد و 336 میلیون ریال برآورد می شود.

تعداد کل تعاونیهای خراسان رضوی تا پایان خرداد ماه امسال 12 هزار و 622 شرکت است که 62 درصد آنها فعال هستند.

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳
کد خبر : ۵۰,۱۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید