مدیرکل تعاون،کار و رفاه خراسان رضوی: 30 درصد اشتغال مستقیما به صنعت ساختمان مربوط است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: طبق آمارهای رسمی 30 درصد اشتغال در کشور مستقیما به صنعت ساختمان مربوط است.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی محمود احمدی با اشاره به این که با کمترین سرمایه گذاری امکان ایجاد بیشترین اشتغال در بخش ساختمان وجود دارد، تصریح کرد: به ازاء هر 250 میلیون ریال امکان ایجاد یک اشتغال گرچه موقت در بخش ساختمان وجود دارد و یا به ازاء هر 50 مترمربع بنا امکان اشتغال سالانه یک نفر وجود دارد.

وی گفت: علاوه بر این تنها حوزه ای که امکان اشتغال کارگران بی سواد و فاقد مهارت یا با کمترین سواد و مهارت را دارد حوزه صنعت ساختمان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به کاهش 30 درصدی معاملات ملکی و کاهش 67 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در پایان سال گذشته تاکید کرد: بروز مشکلاتی در موسسات سرمایه گذاری و بازارهای پولی  که فضای اقتصادی را تحت تاثیر قرار داد از دیگر عوامل موثر در کاهش فعالیتهای ساختمانی در خراسان رضوی است.
وی جمعیت خراسان رضوی را در پایان سال گذشته 6 میلیون و 262 هزار نفر برآورد و بیان کرد: طبق آمار سهم شاغلان در بخشهای سه گانه اقتصادی استان در کشاورزی 36،4 درصد، در صنعت 23،2 درصد و در بخش خدمات 31،7 درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه 33،6 درصد جویندگان کار در این استان طی سه ماه نخست امسال دارای تحصیلات دانشگاهی هستند افزود: 12 هزار و 54 جوینده کار طی سه ماه نخست امسال در کاریابیهای سطح استان ثبت نام کردند.
وی گفت: هشت هزار و 792 نفر از این جویندگان کار مرد، سه هزار و 942 نفر آنان زن و در مجموع چهار هزار و 41 نفر از جویندگان کار دارای تحصیلات فوق دیپلم، کارشناسی و بالاتر هستند.
او افزود: همچنین چهار هزار و 151 نفر معادل 34،4 درصد از این افراد مدرک دیپلم دارند و 31،8 درصد جویندگان شامل سه هزار و 842 نفر نیز تحصیلات دیپلم به پایین داشته اند.
احمدی ادامه داد: 2،1 درصد ثبت نام کنندگان نیز که 257 نفر هستند کاملا بی سوادند.
وی گفت: بیشترین جویندگان کار در خراسان رضوی طی این مدت گروه سنی 25 تا 34 سال بوده اند که جمعیتی معادل شش هزار و 898 نفر را تشکیل می دهند.
او افزود: از مجموع جویندگان کار تعداد چهار هزار و 829 نفر شامل هزار و 316 زن و سه هزار و 513 مرد بکارگماری شده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین با اشاره به نرخ مشارکت اقتصادی گفت: شهرستان بجستان با 44،0 درصد بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی و شهرستان خواف با 36،0 درصد کمترین نرخ مشارکت اقتصادی را در خراسان رضوی داشته اند.


۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۷
کد خبر : ۵۰,۱۶۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید