انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت های حل اختلاف در یزد برگزار شد

انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت های حل اختلاف شهرستان یزد در محل اتاق بازرگانی،صنایع،معدن و کشاورزی با حضور محمد علی طالبی،معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی،سید علی عزالدینی،سرپرست حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار،محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران و کارفرمایان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمد علی طالبی،معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در این انتخابات با تاکید بر اینکه تشکل ها نماد جامعه مدنی فعال در حوزه های اقتصادی هستند،گفت:خرد جمعی صاحبان حرف و انجمن های صنفی که امروز شاهد آن هستیم باید در تمام حوزه ها وجود داشته باشد.

طالبی خاطرنشان کرد: نهادهای مدنی در کنار دولت و مردم یکی از بازوان اصلی و توانمند در جامعه هستند که تقویت ارکان مختلف حاکمیت و برنامه های دولت از طریق تقویت انجمن ها و سازمان های مردم نهاد میسر است.

محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز اظهار داشت:این اداره کل بر آن است که با رویکرد تعامل گرایانه و بهره مندی از نظام تدبیر با راهبردهای افزایش و ارتقا منابع انسانی قدمی را در توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی بردارد.

وی گفت:تقویت سه جانبه گرایی،صیانت از نیروی کار و کاهش دعاوی،سه اصل اساسی در فعالیت های اقتصادی به شمار می رود که برای رسیدن به این هدف باید به دنبال برنامه های دستاورد محور باشیم.

در پایان علی شیخی،مدیر روابط کار این اداره کل نیز بر فراهم آوردن بستر قانونی لازم در شکل گیری سازمان های کارگری و کارفرمایی مستقل به عنوان پیش نیاز اصل سه جانبه گرایی تاکید و خاطرنشان کرد:مجموعه مدیران واحدهای منطقه که شامل اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل یا مدیران مسئول می باشند جهت انتخاب نمایندگان کارفرمایان در هیات های حل اختلاف تشکیل شده است که اصل سه جانبه گرایی به مفهوم واقعی در رسیدگی به دعاوی کارگران و کارفرمایان رعایت و در تحقق عدالت اجتماعی گام برداشته خواهد شد.

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۰,۱۷۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید