مدیرکل تعاون، کار و رفاه هرمزگان خبر داد: موانع واحدهای تولیدی هرمزگان رفع می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با تشکیل «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» مشکلات واحدهای تولیدی در استان بررسی و موانع پیش روی تولید رفع می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "مهندس سلیمی" افزود: با تصویب هیئت وزیران، به منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی، مقرر گردیده که کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در همه استان‌های کشور تشکیل گردد و به تبع آن نیز این کارگروه در استان تشکیل و تاکنون 6 جلسه در این خصوص برگزار شده است.

وی بیان داشت: این کارگروه اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی استان و مشکلات نیروی کار این واحدها را بررسی و برای تسریع تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام به این واحدها کمک می‌کند.

سلیمی اضافه کرد: بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی، بررسی موانع تولید و پیگیری برای رفع موانع مربوط به اشتغال با هماهنگی سازمان‌های مرتبط از دیگر وظایف این کارگروه است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به فرآیند بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: تشکیل جلسه کارشناسی و طرح مشکل در کارگروه اصلی و اخذ مصوبات و ابلاغ این مصوبات توسط دبیرخانه به دستگاه‌های مرتبط و در نهایت پیگیری مصوبات و اعلام نتیجه به کارگروه اصلی به منظور رفع موانع عدم اجرای مصوبات از فرآیند بررسی مشکلات در این کارگروه است.

مهندس سلیمی خاطرنشان کرد: رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد از برنامه های مهم دولت یازدهم است و ما در استان نیز با جدیت در این راستا تلاش خواهیم کرد.

وی تلاش برای احیای واحدهای راکد را گامی مهم در راستای جلوگیری از زیان دهی این واحدها برشمرد و اظهار داشت: این کار علاوه بر جلوگیری از زیان دهی، در رفع مشکل بیکاری که مهمترین مسأله استان است، نقش تاثیرگذاری ایفا خواهد کرد.

 

۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵
کد خبر : ۵۰,۱۸۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید