محفل انس با قرآن با حضور ایتام و مددجویان بهزیستی در بندرعباس برگزار شد

با هدف تکریم از خانواده های ایتام و مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) ، به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، ضیافت افطار همراه با محفل انس با قرآن کریم با حضور مددجویان وجمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی استان در مجموعه ورزشی کارگران بندرعباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در حاشیه این مراسم معنوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان  با اشاره به اینکه نگاه دین اسلام مبتنی بر خدمت به همنوع و کمک به نیازمندان است، گفت: در این ماه بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم سنت افطاری‌دادن به افراد نیازمند است.

"مهندس سلیمی" افزود: دستگیری از ایتام و نیازمندان و اطعام آنان ثوابی عظیم دارد که اهل بیت (ع) همواره کمک به نیازمندان را از جمله وظایف مهم  می‏دانستند و باید در پیروی از امامان معصوم به خصوص حضرت علی(ع) بهترین روش را برای رفع نیازهای مستمندان و فقرا در جامعه بویژه در این ایام پیاده کرد.

وی، حضور مسئولان در کنار مددجویان را سبب آشنایی بیشتر آنان با مشکلات جامعه هدف دانست و بر ارج نهادن این قشر و حفظ کرامت انسانی آنان تاکید کرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه در تمام کارگاهها ضیافت افطاری برای کارگران و خانواده های آنان برگزار می شود، بر بهره مندی سایر کارفرمایان از ثواب و فیوضات این ماه مبارک با ارج نهادن به شان و منزلت کارگران تاکید کرد.

این مراسم که با صمیمیت و فضای قرآنی خاصی همراه بود، با ضیافت افطاری به پایان رسید و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان  با اهدای لوح تقدیر از"مهندس سلیمی" قدردانی نمود.

 

۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۶
کد خبر : ۵۰,۱۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید