بزودی دهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان همدان برگزار می شود

دهمین جشنواره کارآفرینان برتر تلاش اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی همدان در آینده نزدیک برگزار می شود.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان مهندس مسعود اقلامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان، با اعلام این خبر اظهار کرد: شناسایی و معرفی کارآفرینان برتر استان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی است.

وی افزود: امروز کشور بیش از هر زمان، نیازمند تلاش و مجاهدت‌های کارآفرینان با انگیزه‌ای بالا در راستای رشد و پیشرفت اقتصادی، کاهش تورم و رفاه جامعه است.

اقلامی با اشاره به اینکه کارآفرینان جهادگران عرصه کار هستند؛ گفت: دانش، خلاقیت و نوآوری از شاخصه‌های کارآفرینی است.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت کنونی کشور و بحث اقتصاد مقاومتی می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین و بهترین ابزارهای اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی در تمام عرصه‌ها بوده که باید سرلوحه کارآفرینان قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان  با بیان اینکه با همدلی و همزبانی  می‌توان  کارآفرینی کمک کرد، گفت: در طی سال‌های اخیر در بخش کارآفرینی اقدامات خوبی اعم از، راه‌اندازی کانون کارآفرینان برتر در استان‌ها، برگزاری سالانه جشنواره در سطح استانی و ملی و...صورت گرفته است.

وی با اشاره به نقش کارآفرینی در رشد، شکوفایی و توسعه اشتغال افزود: تشکیل سازمان نظام کارآفرینی در کشور و تأسیس دفتر کارآفرینی در تمام دستگاه‌ها باعث ترویج این عرصه شده است

مهندس اقلامی مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان همدان افزود : کارآفرینان طبق مهلت تعیین شده از بهمن ماه سال 93 مشخصات ، اطلاعات و فناوری های نوین خود را در رشته های مختلف صنعتی ، خدماتی و کشاورزی در سایت مربوطه ثبت نموده و تیم داوری جشنواره نیز از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کردند که پس از بررسی مستندات و ارزیابی از بین واحدهای صنعتی ، خدماتی و کشاورزی ثبت نام شده در سایت مربوطه که دارای طرحهای واجد شرایط بوده و حد نصاب امتیازات را کسب نموده بودند از این تعداد 142مورد در بخش صنعت ، 116 مورد در بخش خدمات و 118 مورد در بخش کشاورزی جمعاً 376 مورد موفق شدند به مرحله داوری راه یابند. ضمناً یک نفر نیز به عنوان کارآفرین برتر جوان به این جشنواره معرفی شد

وی در ادامه افزود : برای انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر استان در مرحله استانی کمیته داوران مرکب از اساتید برجسته و افراد مجرب و مطلع در حوزه کار آفرینی به بررسی درخواستهای واصله پرداخته که در پایان از سه بخش صنعت ،کشاورزی وخدمات در هر بخش یک نفر به عنوان کارآفرین برتر استان انتخاب می شود.

مدیرکل تعاون، کـار و رفـاه اجتمـاعی همدان در پایان تصریـح کرد : در این ارزیـابی ها میـزان کاهش ضایعـات ارتقـاء بهره وری ، ایجاد فرصت های شغلی جدید ، کاهش ورود مواد اولیه از خارج از  کشور ، افزایش ظرفیت و توان تولید و افزایش صادرات، پرداخت به موقع حق و حقوق کارگران و میزان بهره مندی آنان از امکانات تفریحی ، فرهنگی و رفاهی از جمله شاخصهایی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

 
۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸
کد خبر : ۵۰,۱۹۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید