برگزاری انتخابات نماینده کارفرمایان در هیات حل اختلاف شهرستان تفت

نشست مجمع مدیران در راستای برگزاری انتخابات نماینده کارفرمایان در هیات حل اختلاف شهرستان تفت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، انتخابات نماینده کارفرمایان در هیات حل اختلاف شهرستان تفت در محل فرمانداری این شهرستان با حضور محمود زارع فرماندار تفت ،علی شیخی مدیر روابط کار ،حمیدرضا دهقان رییس اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان، احمد مطهری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تفت و جمعی از مدیران و کارفرمایان برگزار شد.

در این انتخابات محمود زارع فرماندار شهرستان تفت گفت: لازمه جامه عمل پوشانیدن به برنامه ها و ماموریت های محوله در شوراهای حل اختلاف پشتیبانی کامل حوزه های قضایی توسط واحدهای اجرایی و ستادی اداره کل شوراهای حل اختلاف استان است .

وی افزود: با توجه به صنعتی شدن جوامع و لزوم پیشرفتهای اقتصادی در سایه افزایش کارهای تولیدی و همچنین ازدیاد جمعیت و نیروی کار تعاملات بین کارفرما و کارگر در سالهای اخیر افزایش یافته است که بدیهی است با افزایش این تعاملات ، برخوردها و پاره ای مسایل و اختلافات نیز در محیط های کاری به وجود می آید که خوشبختانه در قانون کار مراجعی به عنوان هیات های حل اختلاف جهت رسیدگی به این امور پیش بینی شده است که در تسریع و احیای حقوق طرفین بسیار اثرگذار هستند.

احمد مطهری رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تفت نیز ،ضمن قدردانی از کارفرمایان خواستار تعامل بیشتر کارگری و کارفرمایی  با هدف پیشرفت اقتصادی هر چه تمام تر استان شد و در خصوص جایگاه ایجاد تشکلات کارگری و کارفرمایی در شهرستان تفت به تشریح موضوعاتی پرداخت.

در ادامه علی شیخی،مدیر روابط کار اظهار داشت:روابط مثبت کارگر و کارفرما،پویایی اقتصادی،بهره وری و رضایت شغلی را در جامعه فراهم می نماید که در نهایت موجب ثبات و امنیت اجتماعی و سیاسی خواهد شد.

وی گفت: تعامل و همدلی اصلی ترین موضوع در روابط کارگر و کارفرما به شمار می رود که باید شرایط و حقوق دو نفر در یک مدیریت هدفمند در نظر گرفته شده تا خروجی های مناسب اقتصادی و اجتماعی محقق گردد.

۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۰,۲۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید