جلسه کمیته امور کارگری،تامین اجتماعی و بهداشتی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در قم برگزار شد

اولین جلسه کمیته امور کارگری، تامین اجتماعی و بهداشتی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی قم، اولین جلسه کمیته امور کارگری، تامین اجتماعی و بهداشتی در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم  باحضور مهندس بازوند مدیرکل،  موسوی مدیرکل تامین اجتماعی، سیجانی معاون صنعت، معدن و تجارت، پور صدری نماینده استانداری، ارجمند زاده رئیس کانون کارفرمایی، ابوالفضل فرهانی نماینده  خانه صنعت، خاکی نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، حجت پور نماینده شرکت شهرکهای صنعتی، کرباسی معاونت غذا و دارو، برازنده  کارشناس مسئول معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خادمی مدیر تعاون و خانم جیریایی رییس آسیبهای اجتماعی اداره کل برگزارشد.

در این جلسه وظایف کمیته تشریح و راهکارهای اجرایی نامه وزیر  صنعت،معدن و تجارت خطاب به وزیر  تعاون،کارو رفاه اجتماعی و مشکلات تعاونی های تولیدی و همچنین مشکلات اخذ مجوز بهداشت کارگاههای تولیدی مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس بازوند در این جلسه ضمن  ارائه سه پیشنهاد در خصوص حل مسائل موجود کارگاههای تولیدی استان از دبیر جلسه حضور نماینده اتاق تعاون و نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمایی را خواستار شد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این جلسه با تاکید  بر این موضوع که کارگر، کارفرما و دولت سه ضلع یک مثلث هستند، گفت : باید با اولویت بندی و سنجش شرایط با یکدیگر تعامل داشته و حامی یکدیگر باشیم.

لازم به ذکر است در ابتدای جلسه سیجانی معاون صنعت، معدن و تجارت استان به تشریح وظایف و ترکیب کمیته و برخی از مسایل صاحبان صنایع استان پرداخت.
در ادامه ابوالفضل فرهانی نماینده  اتاق صنعت  به بیان بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: با توجه به قیمت تمام شده در اکثر واحد های تولیدی حتی با هزینه های عادی خود نیز مشکل دارند چه رسد به اینکه بخواهند افزایش حقوق هم داشته باشند چرا که قیمت بالای تمام شده رقابت پذیری آنها را در بازار بین الملل از بین می برد، بنابراین راه حل در افزایش بهره وری است.
 خاکی نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  استان به مشکلات دیگر واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت:  بهداشت، معاینات دوره ای و کسرحق بیمه از بن مزایای انگیزشی کارگران کارگاههای تحت پوشش تأمین اجتماعی است. نیاز است که هرچه سریعتر در خصوص این مسایل تدابیری اتخاذ شود.
مقرر شد پیشنهادات مهندس بازوند به صورت مکتوب به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام گردد.

۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸
کد خبر : ۵۰,۲۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید