مدیرکل کار، تعاون و رفاه خوزستان: علت حادثه پتروشیمی مارون بررسی می شود

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: علت حادثه آتش سوزی پتروشیمی مارون که منجر به فوت یکی از کارگران فداکار این واحد شد، در کوتاه ترین زمان بررسی و مشخص می شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفایی اظهار کرد: ابعاد هر حادثه ناشی از کار شامل علل و نحوه وقوع حادثه، صدمه جانی و مالی که به بار می آید، باید از سوی بازرسان کارشناس اداره تعاون و کار رسیدگی شود.

وی با اشاره به اعزام تیم بازرسی به پتروشیمی مارون، افزود: البته در زمان وقوع حادثه که حدود 10 روز پیش بود، کارشناسان بازرسی اداره کار در بندر امام (ره) و ماهشهر گزارشهای اولیه از حادثه تهیه کردند ولی چون تلفات جانی در پی نداشت و شهرام محمدی در این زمان آسیب دیده و در قید حیات بود، گزارش مربوط به وقوع حادثه ارایه شد.

مدیرکل کار، تعاون ورفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: با اعزام تیم بازرسی از اهواز و همکاری بازرسان اداره کار در بندر امام(ره) و ماهشهر، علت بروز حادثه که به بروز تلفات جانی شده و موجب شد آقای شهرام محمدی در این حادثه جان خود را از دست بدهد، بررسی می شود و در این بازرسی مشخص خواهد شد که علت آیا ناشی از اقدامات شرکت مربوط بوده یا عوامل دیگری در آن موثر بوده اند.

صفایی گفت: گزارشی که از این بازرسی حاصل می شود، گزارشی نافذ برای مراجع قضایی خواهد بود.

وی درباره مطالبی که در خصوص علت حادثه در فضای مجازی منتشر شده ، اظهار کرد: علت هایی که برای حادثه آتش سوزی پتروشیمی مارون در این فضا منتشر شده، گمانه زنی است و گزارش بازرسان اداره کل علت اصلی را مشخص خواهد کرد.

در پی وقوع آتش سوزی در واحد پتروشیمی مارون در استان خوزستان، «شهرام محمدی» از کارگران صنعت نفت، با بستن شیر فلکه اصلی، توانست  آتش را مهار کند و مانع بروز یک انفجار بزرگ و تلفات انسانی در این واحد صنعتی شود.

این کارگر شجاع، با بیش از ۵۰ درصد سوختگی برای درمان به تهران اعزام شده بود اما پس از گذشت چند روز در بیمارستان چمران در گذشت.

۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان + خبرگزاری ایسنا |
کد خبر : ۵۰,۳۰۱
کلیدواژه ها: حادثه پتروشیمی مارون+شهرام محمدی+هوشمند صفائی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید