سرپرست مدیریت روابط کار هرمزگان: کارفرمایان با کارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار جریمه می شوند

سرپرست مدیریت روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: کارفرمایانی که نسبت به جذب نیروی کار اتباع خارجی فاقد پروانه کار اقدام کنند به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، " وحیده شاهی" افزود: حسب ماده 120 قانون کار، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول کار شوند مگر اینکه دارای ورود با حق کار مشخص بوده و  دیگر آنکه مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت دارند.

وی اضافه کرد: این ممنوعیت به استناد بند(ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبنی بر اعمال جریمه به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه در خصوص کارفرمایان متخلف که اقدام به استفاده از اتباع خارجی فاقد مجوز کار می نمایند اعمال شده است.

وی ادامه داد: بنا به مصوبه شورای عالی کار مبنی بر تعیین حداقل دستمزد روزانه به مبلغ 237 هزار و 475 ریال در سال 1394، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی معادل یک میلیون و 187 هزار و 375 ریال تعیین شده است.

وی بیان کرد: در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر می شود و در صورت خودداری کارفرمایان از پرداخت جریمه مقرر در این بند، به مراجع قضایی معرفی می شوند و همچنین بموجب ماده 181 قانون کار، کارفرمایان متخلف علاوه بر جریمه نقدی به مجازات حبس از 91 تا 180روز محکوم خواهند شد.

 

۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۴۹
کد خبر : ۵۰,۳۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید