مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری منصوب شد

آئین تکریم و معارفه مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با حضور دکتر محسنی بند پی معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ، آئین تکریم و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با حضور دکتر محسنی بند پی معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور ،مهندس حنیف مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،دکتر مرادی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری ،مدیران ادارات تابعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان ،معاونت سپاه قمر بنی هاشم (ع) استان و مدیران دستگاهها ،نهادها و ارگانهای دولتی و جمعی از کارگران ،کارفرمایان و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان در سالن اجتماعات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

انوشیروان محسنی‌بندپی در آیین تکریم  و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با تبریک ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: هفته بهزیستی را در پیش داریم و شعار این هفته تنها همه با هم می‌توانیم است.

وی توسعه همه‌جانبه را شعار محوری انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: بحث عدالت از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در ایران مطرح شده که در همین راستا اقدامات موثری صورت گرفته تا فاصله طبقاتی را کاهش دهد.

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور  با اشاره به رفاه و عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلیدی‌ترین ارگان در دولت است و از این رو دغدغه‌های زیادی در این راستا دارد.

وی تحول بیمه سلامت را یکی از دغدغه‌های دولت برشمرد و در ادامه با اشاره به مشکلات بیماران در بحث تأمین هزینه‌ها تأکید کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، سالانه 800 هزار نفر از خط فقر نجات می یابند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت در بحث اشتغال معلولان، برخورداری و استفاده از امکانات، پیش‌قدم در حمایت از حقوق این افراد شد، ادامه داد: معلولان ایده و فکر دارند، ولی به دلیل معلولیت و نبود امکانات نمی‎توانستند کاری انجام دهند.

وی اظهارامیدواری کرد که مسؤولان برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار دهند که حمایت از مشاغل خرد و میانه در صدر آن قرار گیرد.

در ادامه مراسم خدابخش مردای معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری مقوله مورد توجه برای همه دولت‌ها را ایجاد شرایط آرمانی برای رسیدن به توسعه پایدار دانست.

وی با بیان اینکه در این مقوله نگاه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... مطرح می‌شود افزود: ارتقاء شاخص‎ها برای رسیدن به شرایط آرمانی در این وزارتخانه توانمندسازی انسان‌ها برای آموزش است .

این مسئول بیان کرد: اگر به حوزه رفاه و تحقق آن در جامعه بخواهیم نگاه کنیم باید در این وزارتخانه انجام شود و همانطور که از نام آن مشخص است برنامه‌های رفاهی در آن صورت می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: اگر به اقتصاد انسان‌محور توجه کنیم نمی‌توانیم به مبنای آموزش و سلامت توجه نکنیم چون انسان‌های خمود نمی‌توانند کارا باشند و این مهم در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید محقق شود.

معاون سیاسی، امیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری داشتن اقتصاد پویا را در گرو توجه به کارآفرینی دانست و ادامه داد: کارآفرینی در حوزه این وزارتخانه است.

وی تاکید کرد: توجه به کارگر به عنوان طبقه متوسط یا پایین‌تر از متوسط نیازمند قانون کار تدوین شده عالمانه و مدبرانه است که این موضوع هم در حوزه وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد.

این مسئول تحقق همه امور ذکر شده را نیازمند سه عامل اصلی دانست و خاطرنشان کرد: این سه عامل عبارتند از تامل، تدبر و تفکر که اگر به این سه عامل توجه کردیم رسیدن به کمال مطلوب حتمی خواهد بود.

مرادی گفت: در برنامه ششم توسعه باید به این باور که نیاز به انسان‌های توانمند داریم برسیم و باید بکوشیم تا دوران آزمون و خطا چه در کشور و چه در استان روزهای آخر خود را سپری کنند.

وی افزود امیدواریم با تغییر مدیریت بتوانیم شتاب بخشی و روند توسعه استان را با عنایت و فضل خدواند داشته باشیم.

در این مراسم طی حکمی ازسوی مقام عالی وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی سید عباس جزایری بعنوان مدیرکل جدید اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با حضور دکتر محسنی بند پی معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ورئیس سازمان بهزیستی کشور ،مهندس حنیف مدیرکل اموراستانهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری معرفی شد و در پایان از زحمات داود شیوندی تقدیر شد .
۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱
کد خبر : ۵۰,۳۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید