اعطای گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی به بیش از 30 پیمانکار در هرمزگان

سرپرست مدیریت روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از اعطای گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی به بیش از30 پیمانکار در استان خبر داد و گفت: بیشتر این گواهینامه ها در بخش ساختمان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "وحیده شاهی" افزود: با اجرای دستورالعمل تایید صلاحیت ایمنی در امور پیمانکاری، تمام پیمانکاران حقیقی و حقوقی که قصد فعالیت در زمینه عمرانی، خدماتی، پشتیبانی و فنی را دارند موظفند قبل از عقد هر گونه قرارداد پیمانکاری با دستگاههای اجرایی، شرکتهای دولتی، غیردولتی و اشخاص حقیقی، نسبت به اخذ گواهی تایید صلاحیت ایمنی اقدام کنند.

وی با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی به منظور وحدت رویه در تشکیل پرونده ها و جلوگیری از اتلاف وقت پیمانکاران و همچنین تسریع در امور پیمانکاران استان بیان کرد: پیمانکاران موظف هستند برای اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی به سامانه اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به نشانی اینترنتی www.svcc.ir  مراجعه نمایند.

وی ادامه داد: سامانه اینترنتی مذکور با همکاری اداره کل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کانون سراسری انجمن صنفی مسوولان حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار سراسر کشور راه اندازی شده است.

بر اساس مواد ۲و ۳ آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری مصوب سال ۸۹ و به استناد مواد ۱۳ و ۸۵ و ۹۱ قانون کار، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که بعنوان پیمانکار مشغول فعالیت هستند، موظفند قبل از عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری، گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی دریافت کنند.

 

۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۱
کد خبر : ۵۰,۳۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید