3 طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر بیش از 6 میلیارد تومان در کرمانشاه به تصویب رسید

در هفتمین جلسه کارگره اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه 3 طرح اقتصادی با اعتبار 6 میلیارد و 249 میلیون تومان به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار ور فاه اجتماعی کرمانشاه، در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در سالن جلسات حوزه استانداری کرمانشاه با حضور مدیران ارشد استانی برگزار شد، موضوعات و مباحث مهمی ازجمله گزارش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمانشاه پیرامون بند 24 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی در خصوص افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی با محوریت ایجاد اشتغال و کارآفرینی جدید در این حوزه و گزارش دبیرخانه کارگروه در خصوص تجربیات چند استان در حوزه کار آفرینی و اشتغال  مورد بحث و بررسی قرار گرفت و  بر تعامل و هم افزایی دستگاههای اجرایی و  بانکهای عامل تاکید شد.

داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه گفت: در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سال 94  تعداد 3 طرح اقتصادی با اعتبار 6 میلیارد و 249 میلیون تومان از محل سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به تصویب رسید.

 وی ادامه داد: از محل تسهیلات اختصاص یافته  در سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به استان که مبلغ 700 میلیارد تومان  بوده تاکنون بیش از 2 هزار و 540 طرح با رقم بیش از 735 میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده است.

 داود یاوری دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: از این تعداد  2هزار و 440 طرح با اعتبار 682 میلیارد و 870 میلیون تومان مصوبه کارگروه را اخذ نموده که از این تعداد تاکنون یک هزار و  426 طرح با مبلغ 535 میلیارد و 660 میلیون تومان توسط بانک های عامل استان پرداخت گردیده است.

داود یاوری در خاتمه این جلسه ضمن اشاره به آخرین آمار مندرجه در سایت مرکزآمار ایران گفت : خوشبختانه نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمانشاه در بهار 1394، 6/39 اعلام شده و این در حالیست که در بهار 1393 نرخ مشارکت اقصادی 9/37  و در زمستان 3/38 می باشد. با توجه به این آمار که مولفه های زیادی داشته است استان کرمانشاه  از نظر کاهش نرخ بیکاری 6  پله در بین استان های کشور بهبود وضعیت داشته است.

وی ادامه داد: از آنجاییکه ، مقوله اشتغال مقوله ایست که نیاز به برنامه ریزی های ظریف و مدون تمامی دستگاههای اجرایی دارد و برای بهبود آن تصمیمات عجولانه و بدون برنامه، نتیجه عکس خواهد  داشت خوشبختانه، در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری برای سال 1394 سناریوی شماره 3 سند اشتغال بعنوان تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی تعیین شده و حسب دستور استاندار  به صورت مستمر دستگاهها مکلف به ارائه گزارش هفتگی می باشند و امیدواریم بتوانیم با ارتقا مولفه های اشتغال بهبود چشمگیری را در استان باشیم.

۲۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲
کد خبر : ۵۰,۳۷۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید