خراسان رضوی رتبه دوم کشور در تاسیس شرکت های تعاونی را کسب کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: این استان رتبه دوم کشور را در تاسیس شرکت های تعاونی طی سه ماه نخست سال جاری کسب کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی استان خراسان رضوی ، مهندس احمدی گفت: طی سه ماه نخست امسال   628

  تعاونی در کشور به ثبت رسید که خراسان رضوی با 55 تعاونی جدید بعد از استان فارس با 74 تعاونی، رتبه دوم را کسب کرده است.

وی اظهار کرد: از مجموع 9 هزار و 918 عضو در شرکت های تعاونی کشور از ابتدای امسال748 نفر متعلق به شرکت های تعاونی خراسان رضوی بوده است.

وی افزود: 9 درصد اعضای شرکت های تعاونی جدید متعلق به خراسان رضوی هستند که در این زمینه نیز این استان رتبه دوم کشور را دارد و استان فارس با 12 درصد اعضای تعاونی های جدید در جایگاه اول قرار گرفته است.

مهندس احمدی گفت: بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده این استان طی این مدت به ترتیب در بخش خدمات با 21 شرکت، کشاورزی با 15 شرکت و صنعت با 10 شرکت بوده اند.

وی افزود: بقیه شرکت های تعاونی در زمینه های عمرانی، مسکن و چند منظوره تشکیل شده اند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار کرد: تعداد کل تعاونی های استان تا پایان خرداد ماه امسال 12 هزار و 622 شرکت است که 62 درصد آنها معادل هفت هزار و 808 تعاونی فعال است.

وی ادامه داد: شرکت های تعاونی فعال استان دارای سه میلیون و 265 هزار و 107 عضو هستند و برای بیش از 109 هزار و 697 نفر ایجاد اشتغال کرده اند.

احمدی گفت: از مجموع تعاونی های این استان 28 درصد در حوزه خدمات، 21 درصد در حوزه کشاورزی، 18درصد در حوزه صنعت و معدن، 16 درصد در حوزه مسکن و 17 درصد در سایر زمینه ها مجوز گرفته اند.

۲۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۰
کد خبر : ۵۰,۴۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید