مدیر کل تعاون، کار و رفاه خوزستان خبر داد: معافیت بیمه ای سهم کارفرما و پرداخت تسهیلات در صورت به کارگیری مددجویان بهزیستی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از معافیت بیمه ای سهم کارفرما و پرداخت تسهیلات در صورت به کارگیری مددجویان بهزیستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: ‌کارفرمایانی که افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی را بکارگیرند و حق بیمه آنان را به صورت کامل پرداخت کنند، علاوه بر معافیت 23 درصدی از حق بیمه سهم کارفرما، می توانند به ازای هر یک نفر استخدام و به کار گیری نیرو، از تسهیلات بانکی به صورت قرض الحسنه تا مبلغ 100 میلیون ریال برخوردار شوند.

 هوشمند صفایی در سومین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری- که در محل این اداره کل تشکیل شد- افزود: همچنین افراد تحت پوشش بهزیستی و دارای طرح کسب و کار- که مجوز های مربوط را داشته باشند-می توانند با استفاده از تسهیلات خود اشتغالی تا مبلغ 150 میلیون ریال، شغل پایدار ایجاد کنند.

* ایجاد اشتغال بدون هزینه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان راهکار حل مشکل بیکاری را در استان استراتژی اشتغال بدون هزینه در استان دانست و افزود: ‌ایجاد اشتغال بدون هزینه روشی است که با استفاده از اعطای امتیاز به برخی دستگاه ها با همکاری و مشارکت بخش خصوصی و دستگاه های دولتی و بدون صرف هزینه فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی گفت: در استراتژی اشتغال بدون هزینه از ظرفیت ها و مشوق های گنجانده در قانون برای ایجاد فرصت های شغلی جدید استفاده می کنیم .

صفائی از جمله این موارد را دستور العمل بخشودگی سهم کارفرما با به کارگیری نیرو توسط کارفرمایان از طریق کاریابی ها عنوان کرد و گفت:‌ کارفرمایان زیادی از این فرصت قانونی اطلاعی نداشتند که با برجسته کردن و اطلاع رسانی آن، استقبال قابل ملاحظه ای به عمل آمد و بازخورد خوبی در آمار اشتغال استان داشت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه به تشریح مزیت ها و مشوق های‌ بخش تعاونی پرداخت و گفت: کاهش هزینه مالیات تعاونی هایی که نیروی کار خود را افزایش دادند، سبب افزایش چهار هزارنیروی کار در این بخش شد. همچنین در موضوع به کارگماری اتباع بیگانه نیز با تشکیل کمیته فنی اشتغال، کارفرمایان را موظف کردیم برای دریافت هر پروانه کار باید در کنار به کارگیری یک نیروی کار خارجی، سه نیروی کار داخلی جذب کنند.

صفائی در پایان امر اشتغال را اولویت اصلی استان دانست و تاکید کرد: باید مدبرانه و با تمام قوا از تمام ظرفیت ها و فرصت های قانونی برای حل این مشکل استفاده کنیم.

۲۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۵۰,۵۰۱
کلیدواژه ها: معافیت بیمه ای سهم کارفرما+ پرداخت تسهیلات+ به کارگیری مددجویان بهزیستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید