طرح کارورزی مشاغل دانش بنیان در گلستان اجرا می شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: طرح کارورزی مشاغل دانش بنیان ویژه دانش آموختگان دانشگاهی با مجوز وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به صورت پایلوت کشوری در گلستان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، مهندس عباسی با اعلام این خبر اظهار کرد: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار و فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادی، مهمترین اهداف این طرح است.

وی افزود: ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان از دیگر اهداف این طرح است که امیدواریم به همه این اهداف در استان دست پیدا کنیم.

دبیرکارگروه اشتغال گلستان با اشاره به دامنه پوشش این طرح گفت: کلیه دانش آموختگان دانشگاهیِ بیکارِ متقاضیِ اشتغال در استان،تحت پوشش این طرح هستند.

وی تاکید کرد: اتباع خارجی، موظفین به گذراندن طرح کارورزی در رشته های گروه علوم پزشکی و متعهدین به اشتغال در دستگاههای مجری، سازمانها و نهادهای انقلاب اسلامی و بورسیه کلیه دستگاهها، سازمانها و نهادهای دولتی از دامنه پوشش این طرح ، خارج می باشند.

مهندس عباسی همچنین بیان کرد: طول دوره کارورزی حداقل 6 ماه و حداکثر 12 ماه برای هر کارورز براساس استانداردهای مصوب آموزشی مهارت تعیین

می شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |
کد خبر : ۵۰,۵۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید