انعقاد تفاهم‌نامه اداره کل تعاون، کار و رفاه زنجان با فنی و حرفه ای و کاریابی های غیر دولتی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی‌های غیر دولتی استان زنجان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان قاسم صیادی با اعلام این خبر تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای تابستان سال جاری برنامه‌های مختلفی را پیش بینی کرده است.
وی از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی‌های غیر دولتی استان زنجان خبر داد و بیان کرد:  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انجمن صنفی کاریابی‌های غیردولتی استان تفاهم نامه همکاری با موضوع فرهنگ سازی آموزش‌های مهارتی با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار منعقد کردند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان تصریح کرد: از آنجایی که یکی از سیاست‌های فعال اشتغال بازار کار ارائه خدمات مشاوره آموزشی و شغلی است که می‌تواند در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اثرات فراوانی برای کارجویان و ارتقاء بهره‌وری شاغلان به همراه داشته و کارآفرینان و نیروهای کار می‌توانند از این خدمات در راستای کارآفرینی بهتر و برخورداری از مهارت‌های مورد نیاز بازار کار بهره‌مند شود.
وی اضافه کرد: در راستای ارتقاء صلاحیت‌های حرفه‌ای نیروی انسانی و فرهنگ سازی جامعه به مهارت آموزی و توسعه استفاده کاربردی از علم، پژوهش و فناوری، افزایش بهره‌وری کار و ایجاد اشتغال پایدار از طریق افزایش توانمندی‌های نیروی کار ماهر و متخصص این تفاهم نامه سه جانبه منعقد شود.
صیادی اضافه کرد: طبق این تفاهم‌نامه سه جانبه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان متعهد می‌شود تدوین استانداردهای شغل و آموزش حرف و مشاغل مورد نیاز برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای دوره‌های آموزش مهارتی، تدوین بانک اطلاعات مهارت آموختگان در راستای بهره‌برداری کاریابی‌ها، همکاری برای معرفی سایت‌های اطلاع رسانی شغلی، کاریابی و کارآفرینی به کارجویان در مشاوره گروهی پایان دوره، هدایت کارجویان شهری و روستایی به مراکز کاریابی غیردولتی، ارائه دوره‌های مهارتی معرفی شدگان کاریابی‌ها و اخذ آزمون پایان دوره را در دستور کار خود قرار دهد.
وی ابراز داشت: طبق این تفاهم نامه از جمله تعهدات کاریابی‌های غیر دولتی، ارائه اطلاعات بازار کار داخلی و خارجی، شناسایی و تعیین فرصت‌های شغلی در بخش صنعت، خدمات، کشاورزی، راهنمایی و معرفی جویندگان کار فاقد مهارت به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، همکاری مبنی بر توسعه کارآفرینی در سطح استان، همکاری با کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، ایجاد زمینه‌های لازم مبنی بر اعزام نیروی کار دارای مهارت به سایر استان‌ها و کشورهای همسایه و استفاده از بانک اطلاعاتی مهارت آموختگان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به تعهدات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: پیگیری تخصیص اعتبارات اشتغالزایی در قالب مشاغل خانگی (مستقل و پشتیبان)، نظارت بر اجرای فرآیند آموزش تا اشتغال کارجویان، پشتیبانی از کارآموزان آموزش دیده برای ایجاد اشتغال در قالب تشکیل تعاونی و ...، تهیه، تدوین و ارائه بانک اطلاعاتی بازار کار در سطح استانی و ملی و  پیگیری تخصیص اعتبارات مورد نیاز اجرای دوره‌های آموزش کارآفرینی از تعهدات این اداره کل است.
وی ارائه تمهیدات و تسهیلات لازم مبنی بر استفاده بنگاه‌های اقتصادی از نیروی دارای مهارت و معرفی فرصت‌های شغلی موجود نیز از دیگر تعهدات مشترک اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای این تفاهم نامه اعلام کرد.
صیادی اظهار کرد:  این تفاهم نامه در هفت ماده و سه نسخه تنظیم شده و به مدت یکسال اعتبار دارد.
۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴
کد خبر : ۵۰,۵۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید