‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه زنجان: رسالت تخصصی مراکز مشاوره شغلی فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال است

‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در دومین جلسه هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی گفت: رسالت تخصصی مراکز مشاوره شغلی فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال و جایگزینی مهارت افزایی و تفکر ایجاد کسب و کار به جای فرهنگ مدرک گرایی و پشت میز نشینی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در دومین جلسه هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی گفت: مراکز مشاوره شغلی ، نقش بسزایی در امر توانمندسازی کارجویان،  ارتقاء مهارت و آشنایی ایشان با محیط و بازار کار دارند ‌ در واقع رسالت تخصصی این مراکز فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال و جایگزینی مهارت افزایی و تفکر ایجاد کسب و کار به جای فرهنگ مدرک گرایی و پشت میز نشینی است .
‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: با توجه به اینکه تا قبل از این در استان زنجان مجوزی برای اینگونه مراکز صادر نشده بود لذا جای خالی این مراکز برای کارجویان استان احساس می شد.

غریوی ادامه داد: با ایجاد «هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی» متشکل از اساتید دانشگاهی، ‌مدیران مراکز رشد و کارآفرینان استانی زمینه تاسیس مراکز یاد شده فراهم شد و برای ایجاد 3 مرکز موافقت به عمل آمد.
رئیس هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان زنجان تصریح کرد:‌ سیاست کلی این هیات، نگاه همه جانبه به توسعه خدمات قابل ارائه در سطح شهرستانهاست و در همین راستا یکی از مراکز مذکور در شهرستان ابهر فعالیت خواهد نمود.
وی ابراز امیدواری کرد که این مراکز با ارائه مشاوره های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به متقاضیان احداث و توسعه بنگاههای اقتصادی موجبات پیوند کارآفرینان و شرکت های سرمایه گذار  را فراهم آورند .

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۱
کد خبر : ۵۰,۵۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید