دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری سمنان برگزار شد

اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان سمنان، درخصوص پرداخت تسهیلات کم بهره صندوق کارآفرینی امید، اجرای طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا و مناطق کمتر توسعه یافته ، سهم ایجاد اشتغال دستگاه های اجرایی و روند تکمیل طرح تکاپو در استان تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، محمد وکیلی استاندار سمنان درجلسه کارگروه اشتغال بر لزوم ارائه آمارهای دقیق به منظور تصمیم گیری و تصمیم سازی جهت ایجاد اشتغال تاکید کرد و آمار را پایه و مبنای تصمیم گیری برشمرد و گفت: برای تصمیم سازی دقیق باید آمارهای واقعی ارائه شود.

وی با اشاره به این که اگر اشتغال موجود حفظ گردد یعنی ایجاد اشتغال کرده ایم گفت: اگر واحدهای تولیدی که زیر ظرفیت کار می کند را به ظرفیت مطلوب برسانیم 100 درصد اشتغال تامین خواهد شد.

استاندار سمنان با بیان اینکه هر سرمایه گذاری ، اشتغال جدید را به دنبال خواهند داشت، گفت: باید با شناسایی و رصد تیم های سرمایه گذاری ظرفیتها را برای جذب و جلب سرمایه گذار افزایش دهیم و دستگاه های اجرایی با توجه به توانمندی ظرفیت و امکانات خود راهکارهای عملیاتی ایجاد اشتغال را برای جذب سرمایه گذاری بیشتر ارائه د هند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ قانونی نباید مانع تولید و عامل کند کردن سرمایه گذاری شود؛ همه دستگاه ها باید تلاش کنند سرمایه گذاری بیشتری در استان برای ایجاد اشتغال ایجاد شود.

وی افزود: سازمان فنی و حرفه ای باید با توجه به نیاز بازار کار آموزشهای لازم را جهت آماده سازی نیروی ماهر ارائه دهد.

ایشان با اشاره به اشتغال پایدار تاکید کرد با راهکارهای هزینه صحیح و به جا ، اشتغال پایدار را در روستاها ساماندهی کنیم.

اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز از پیشرفت های مطلوب در اجرای طرح ملی تکاپو در استان خبر داد و گفت: استان سمنان اولین استان در اجرای این طرح و با محوریت توسعه مشاغل کوچک است.

اسماعیل غنیان همچنین با اعلام اختصاص اعتبار صندوق کارآفرینی امید برای اجرای طرح های اشتغالزایی، خود اشتغالی، مشارکتی و غیرمشارکتی با رویکرد تعاونی و در قالب صنعتی، کشاورزی، خدمات و بازرگانی در روستاها خبر داد و افزود: طرح های پیشنهادی تعاونی های مردم نهاد با هماهنگی فرمانداری ها ارائه و بعد از تصویب از تسهیلات 10 تا 100 میلیون تومانی با سود قرض الحسنه بهره مند خواهند شد.

در ادامه اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گزارشی از سند توسعه اشتغال و سامانه رصد و مدیر صندوق کارآفرینی امید گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده پیرامون تسهیلات اشتغال در سال 93 و برنامه های سالجاری ارائه.  کرد 

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷
کد خبر : ۵۰,۵۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید