امضای تفاهم نامه همکاری میان اداره کل تعاون، کار و رفاه سمنان و سازمان بسیج سازندگی و موسسه نگار نصر

در راستای تحقق سیاستهای دولت در مشارکت های مردمی در امور اقتصادی و توسعه بخش تعاون ، تفاهم نامه ای فیما بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، موسسه نگار نصر و سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان،  پیروزی دیپلماتیک ایران در بحث توافق هسته‌‌ای را نشانه توانمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در سایه منویات مقام معظم رهبری دانست و اظهار امیدواری کرد که باب جدیدی در رشد و توسعه همه‌جانبه کشور گشوده شود.

وی  در ادامه اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه سه‌جانبه را تحقق سیاست دولت در مشارکت مردم در امور اقتصادی، توسعه بخش تعاون، تثبیت و توسعه اشتغال، ‌ترویج فرهنگ تعاون،‌ کار و کارآفرینی، اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد رفاه و آسایش حداقلی برای جامعه هدف اعلام نمود.

وی در این خصوص گفت: امضاءکنندگان متعهد هستند در زمینه آموزش و توانمندسازی نیروی کار روستایی، اعطای تسهیلات کم بهره، خوداشتغالی و ایجاد ظرفیت های جدید شغلی بر امکانات تولید وعرضه هر روستا با متقاضیان همکاری کنند.

غنیان از رویکرد دولت برای تقویت همکاری دستگاههای اجرایی در راستای تجمیع مشاغل خرد در غالب تعاونیهای تولیدی مستقر در روستاها خبرداد و افزود: تسهیلات کم بهره ای از سوی صندوق کارآفرینی و امید پس از بررسی طرحهای متقاضیان واجدشرایط برای مشاغل اشباع نشده در مناطق محروم و دارای بازار فروش مناسب پرداخت خواهد شد.

جبار دوستمحمدی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان نیز در ادامه از سه برابرشدن تسهیلات ویژه خوداشتغالی و اشتغال زایی مناطق محروم خبر داد و گفت: سال گذشته حدود 11 میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال در مناطق محروم با رویکرد اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴
کد خبر : ۵۰,۵۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید