مدیر اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه یزد: بانوان بهترین راهبران اجتماعی و فرهنگی در جامعه هستند

سیدحسین سالاری،مدیر اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی،فخرالسادات خامسی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مینا فرهی فرد کارشناس درمان اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد، از شرکت درخت الماس سبز شهرستان مهریز بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت بانوان شاغل در این مجموعه قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، سید محمد میر رکنی،مدیر کارگزینی شرکت درخت الماس سبز ابتدا به توضیح  عملکرد این مجموعه پرداخت و وضعیت شاغلین از جنبه های مختلف، برنامه های فرهنگی و اجتماعی مخصوص کارکنان را تشریح کرد.

وی گفت:شرکت درخت الماس سبز با 455 نیروی زن مشغول به کار می باشد و از این میان 75 درصد را قشر آسیب پذیر جامعه تشکیل که نیازمند توجه و برنامه ریزی وسیع تر ساختاری هستند.

میر رکنی اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثریت شاغلین مجموعه ما را بانوان تشکیل می دهند، برنامه های فرهنگی چون جز خوانی قرآن کریم،مراسم های ویژه مذهبی نیز در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

سپس سید حسین سالاری،مدیر اجتماعی این اداره کل با تاکید بر نقش بانوان در خانواده و جامعه به عنوان راهبر فرهنگی و اجتماعی،بیان کرد:مشارکت فعال بانوان در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است که حمایت از بانوان آسیب پذیر می تواند در بهره وری بیشتر از این توانمندی، موثر واقع شود.

در ادامه فخرالسادات خامسی در جریان بازدید به گفت و گو با بانوان مشغول به کار پرداخت و عنوان کرد: باید برای افزایش رفاه و حمایت از نیروی انسانی مخصوصا بانوان برنامه ریزی ویژه ای صورت گیرد تا آسیب های اجتماعی کاهش و بالندگی در جامعه پدیدار شود.

این بازدید پس از بحث و هم اندیشی درباره معضلات شایع در جامعه چون بیکاری،اعتیاد ، از هم گسستگی خانواده و اشتغال بانوان بهبود یافته از اعتیاد پایان یافت.

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۵۵
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۰,۶۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید