اولین جلسه داوری جشنواره تعاونی های برتر استان قم برگزار شد

رییس اداره توسعه تعاونی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم از برگزاری اولین جلسه داوری جشنواره تعاونی های برتر استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، حسین بیدگلی با اشاره به  اهداف بخش تعاون گفت:  بر اساس سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران و سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اهداف بخش تعاون در چشم انداز 1404 خورشیدی بر تعامل با اقتصاد جهانی، ارتقاء بهبود کیفیت زندگی مردم، بالا بردن سطح عدالت اجتماعی، بستر سازی برای رشد سریع اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت میان اقشار مختلف جامعه و دسترسی سریع افراد جامعه به کالای مورد نیاز با قیمت متعادل می باشد.

وی در ادامه به شاخص های سنجش عملکرد را شاخص های محور اقتصاد و مالی، کارآفرینی و اشتغال،مشارکت در توسعه منطقه ای،صادرات و ارز آوری و رفاه اجتماعی خواند .
رئیس توسعه تعاونی های اداره کل به شرایط عمومی ورود تعاونی ها برای رقابت درانتخاب تعاونی برتر اشاره و اظهار کرد: از شرایط عمومی ابتدا حداقل سه سال از فعالیت تعاونی گذشته باشد، تعاونی زیانده نباشد،استانداردهای اجباری تولید یا خدمات رعایت شده باشد.

وی در ادامه سخنان خود به سایر شرایط عمومی اشاره و گفت: کارکنان از شرایط قانون کار و بیمه برخوردار باشند، تعاونی دارای بدهی معوق نباشد، تعاونی حقوق دولتی از جمله مالیاتهای تکلیفی را پرداخت نموده باشد، دارای صورت مالی مصوب و مجامع عمومی سالیانه باشد، سوء سابقه کیفری نیز نداشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: نحوه امتیاز دهی به فرمهای عمومی و اختصاصی که در هنگام ثبت نام تکمیل نموده اند پس از بررسی فرمهای مذکور و با در نظر گرفتن محور اصلی مورد نظر تعاونی ها مجموعا 200 امتیاز برای شاخص های عمومی و 600 امتیاز برای شاخص های اختصاصی منظورمی شودجهت محاسبه امتیاز مربوط به محور اصلی انتخاب شده امتیاز مربوط به آن شاخص با ضریب 4 محاسبه می شود و هر تعاونی با بهترین شرایط حداکثر 1000 امتیاز کسب خواهد کرد.۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۰۷
کد خبر : ۵۰,۶۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید