مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: موجودیت کارگاهها ضامن حفظ و صیانت از فرصت های شغلی موجود است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در نشست شورای معاونین با روسای ستادی و اجرایی خود با اشاره به وظایف این اداره کل گفت: حفظ و صیانت از نیروی کار در سایه موجودیت کارگاهها امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار ور فاه اجتماعی قم ، بازوند تصریح کرد: تعامل شرکای اجتماعی اعم از کارگر ، کارفرما و دولت به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم ضمن استیفای حقوق کارگران و کارفرمایان از فرصت های شغلی موجود نیز صیانت کنیم.

بازوند در جمع معاونین اداره کل  از اهمیت لزوم کاهش زمان رسیدگی به پرونده های شکایات کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف تاکید نمود و گفت: در اجرای دستور العمل شماره 34 روابط کار در خصوص استاندارد سازی زمانهای مقاطع رسیدگی در مراجع حل اختلاف کاراداره کل  مکلف  است  برای دستیابی به زمانهای تعیین شده تمام امکانات خود را به کار برده و در مدت زمان پیش بینی شده بر اساس اوضاع و احوال پرونده نسبت به صدور رای قانونی اقدام و از سایر اقدامات بی رویه که منجر به طولانی تر شدن زمان رسیدگی گردد اجتناب نموده و قبل از تشکیل پرونده نسبت به مشاوره روابط کار به مراجعین اقدام نمایند.

وی حفظ و ارتقاء تکریم ارباب رجوع و رعایت حرمت آنان را ضروری خواند و اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع جزو برنامه های تحول اداری است و بایستی در اولویت کار قرار گیرد.

بازوند در ادامه با اشاره به سیاست ها و برنامه های کاری خود اظهار داشت: برنامه ریزی، مدیریت زمان، استفاده از خردجمعی، آموزش، ارتقاء بهره وری و تعامل و هم افزایی از جمله این برنامه ها است که در سایه آنها می توان خدمات مطلوبتری به مردم ارایه داد.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در  این جلسه بر اهمیت تشکیل تعاونیهای جدید تاکید نمود و گفت: در حالی که براساس برنامه پنجم توسعه می بایست سهم بخش تعاون در اقتصاد به 25 درصد می رسید اما هم اکنون این سهم حدود 5 درصد می باشد که رقمی غیرقابل قبول است و نیازمند برنامه ریزی مناسب در این زمینه است.

وی در ادامه افزود: توسعه بخش تعاون یکی از راهکارهای مهم برای تحقق عدالت اجتماعی است. با توسعه و گسترش فعالیت تعاونی ها در بخش های صنعتی و کشاورزی می توان بستر مناسبی را برای افزایش فرصت های شغلی در کشور ایجاد کرد که در نهایت این ایجاد شغل می تواند زمینه بروز  بیکاری را در جامعه کاهش دهد.

وی در ادامه سخنان خود بیکاری را یکی از دغدغه های مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در صورتی که با سرمایه های اندک بتوان فعالیت های اقتصادی را در قالب تعاونی ها راه اندازی کرد، می توان کمک موثری به ایجاد ثروت و توسعه فرصت های شغلی نمود.

وی  در ادامه جلسه، عملکرد 3 ماه اول سال جاری اداره کل  را در حضور اعضای جلسه شورای معاونین مورد بررسی و پیگیری قرار داد و از روسا خواست که در خصوص عملکردشان پاسخ قانع کننده بدهند.

گفتنی است: در این نشست هریک از روسای ستادی و اجرایی به ارایه نظرات و مسایل و مشکلات خود پرداخته و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۲۰
کد خبر : ۵۰,۶۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید