اجرای طرح کارورزی برای دانش آموختگان جویای کار در استان قزوین

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از اجرای طرح کارورزی برای دانش آموختگان جویای کار در استان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، ناصر شفیع آبادی با اعلام این خبر تصریح کرد: با توجه به وضعیت بازار کار و نرخ بالای فارغ التحصیلان در بازار کار و با توجه به اینکه یکی از چالش های اصلی بازار کار،عدم مهارت جویندگان می باشد،لذا بهره گیری از سیاستهای فعال بازار کار در این راستا می تواند راهگشا باشد.
وی افزود: یکی از این سیاستها،اجرای طرح کارورزی است که سابقه اجرای آن از سال  86 تا 90 بوده،که با توجه به مطالعات دقیق و عارضه یابی از سابقه اجرای طرح،آئین نامه جدیدی طراحی شده که در این آیین نامه مقرر شده فارغ التحصیلان جویای کار به عنوان کارورز از یک طرف و بنگاههای اقتصادی به عنوان واحد پذیرنده از طرف دیگر در یک سامانه ثبت نام و پس از بررسی دستگاه ناظر(ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی)به هم مرتبط می شوند.
شفیع آبادی گفت:یکی از نکات قوت طرح اخیر طراحی سامانه است؛ همچنین اصلاحات دیگری نیز در این آئین نامه صورت گرفته که مهمترین آن این است که در این طرح 70 درصد هزینه کارورزی از سوی واحد پذیرنده و  30 درصد از سوی دولت پرداخت می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در این طرح استان قزوین به عنوان طرح پایلوت انتخاب شده است ؛ به همین دلیل کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان حوزه معاونت اشتغال در سطح ستاد و شهرستانها و با حضور همکاران و کارشناسان فنی و حرفه ای  21 تیر ماه جاری در سالن اجتماعات اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۲
کد خبر : ۵۰,۶۷۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید